Teresa to klasyczna domowa maszyna do szycia wyposażona w mocne, metalowe podzespoły i umożliwiająca szycie w trybie overlockowym. Idealna do szycia z bardzo różnorodnych materiałów i wyposażona w automatyczne nawlekanie i automatyczne obszywanie dziurek.
Maszyna do szycia Łucznik Teresa – niezawodna „dziewczyna” do zadań specjalnych!
Delikatny, minimalistyczny design? Niech Was to nie zwiedzie! Nasza łucznikowa Teresa to naprawdęmocna „zawodniczka” – skuteczna i niezawodna. To uniwersalna maszyna do szycia, która będzie prawą ręką i chlubą nawet najbardziej wymagającej domowej krawcowej. Umożliwia szycie aż 34 ściegami, w tym elastycznymi i overlockowymi, a także wygodne szycie podwójną igłą. Posiada przy tym bardzo prostą obsługę wspieraną przez system automatycznego nawlekania.
Maszyna do szycia Teresato naszhołd złożony legendarnym maszynom do szycia Łucznik wyprodukowanym w latach 80-tych XX wieku, które były – i często nadal są – obecne w niemal każdym polskim domu. Niejednokrotnie służą wiernie do dziś.
Najważniejsze cechy
34 ściegi(prosty,overlock, zygzak, trójskok, trykotowy, elastyczny, satynowy, kryty ozdobny i wiele innych)
automatyczne obszywanie dziurki na guzik
automatyczne nawijanie nici na szpulkę
automatyczne nawlekanie igły
regulacja naprężenia nici
możliwość modyfikacji ściegu (długość, szerokość)
wysokiepodnoszenie stopki
możliwość szyciapodwójną igłą
wolne ramię
szycie wsteczne (dźwignia)
oświetlenie LED
solidne,metalowepodzespoły
Dołączane wyposażenie
Stopka uniwersalna (zamontowana na maszynie)
Stopka do obszywania dziurek na guzik
Stopka do przyszywania guzików
Stopka do wyszywania zamków
igły 90 (3 szt.)
zapasoweszpulki(3 szt.)
prujka
olej
wkrętak
płytka wyłączająca transporter
prowadnik do pikowania
osłonaprzeciwkurzowa
Łucznik Teresa – zachwyci Cię także jej wnętrze…
Technika poszła do przodu, dzięki czemu tworzone przez nas maszyny są teraz mniejsze, lżejsze i pracują dużo ciszej niż ich doskonałe poprzedniczki. Są jednak tak samo niezawodne i – podobnie jak one – sprawdzają się na wielu frontach.Wielozadaniowa maszyna do zadań specjalnych? Teresa to strzał w dziesiątkę!
Maszyna do szycia Łucznik "Teresa" to ideał, któryłączy w sobie prostotę obsługi i solidność wykonania z funkcjonalnością urządzeń tworzonych w XXI wieku. Trzy cechy, które doceniają wszystkie krawcowe – niezależnie od stażu i doświadczenia. Teresa to maszyna odpowiednia do nauki szycia, a jednocześnie wysokiej klasy sprzęt, który może posłużyć do szycia z szerokiej gamy materiałów (od cienkich i delikatnych, poprzez rozciągliwe dzianiny i klasyczne bawełniane tkaniny, po grube i sztywne materiały dżinsowe i obiciowe).
Łucznik Teresa - intuicyjna maszyna do szycia dla każdego
Teresa została zaprojektowana z zachowaniem estetycznego minimalizmu – wystarczy na nią popatrzeć, by zorientować się w jej obsłudze. Na przedzie jej korpusu zamontowane jest przezrocze, które pozwala łatwo i czytelnie wybrać ścieg za pomocą pokrętła. Nad przezroczem umieszczone jest pokrętło długości ściegu (dzięki niemu możemy sprawić, że ścieg będzie drobniejszy), pokrętło ustawiające szerokość ściegu oraz regulator naprężenia nici. Na obudowie jest również zaznaczona droga prowadzenia nici, która krok po kroku pokieruje nas, by poprawne nawlec maszynę.
Przy pomocy funkcji regulacji szerokości ściegu stworzysz idealny ścieg, pasujący do struktury wybranego materiału oraz dopasujesz ustawienie igły podczas szycia ściegiem prostym (i nie tylko). Łatwiejsze i bardziej precyzyjne jest również dopasowanie ustawień pod szycie podwójną igłą. A jeśli już mowa o podwójnej igle – warto wspomnieć też o tym, że Teresa ma wbudowane dwa metalowe trzpienie na szpule nici, aby dodatkowo ułatwić właśnie ten rodzaj szycia. By maszyna była odpowiednio zabezpieczona podczas przechowywania, trzpienie można szybko i wygodnie wcisnąć do wewnątrz i wyciągać w momencie, w którym będą nam potrzebne
Dobrze wiemy, jak irytująca jest konieczność częstego celowania nitką w oczko igły i jak potrafi to zniechęcić do dalszej pracy. W Teresie umieściliśmy więc automatyczny nawlekacz nici, który wystarczy nacisnąć i przyłożyć do niego nić. Funkcję tę docenią również osoby o słabszym wzroku oraz o obniżonej sprawności dłoni.
Z kolei dzięki funkcji automatycznego obszywania dziurki na guzik, z Teresą czynność ta staje się czystą przyjemnością. Wystarczy, że podłożymy odpowiednią stopkę i odmierzymy odpowiedni rozmiar dziurki, a maszyna wykona za nas całą pracę. Bez wielokrotnego zmieniania ściegu, przekładania materiału i obaw, czy nie wyjdzie nam krzywo.
Maszyna do szycia Łucznik Teresa – poradzi sobie z każdym wyzwaniem!
Teresa posiada34 ściegi, w tym wykańczanie krawędzi materiału szerokim wyborem ściegów owerlokowych, pozwalających zbliżyć się do efektu uzyskanego na pełnowymiarowym overlocku. Umożliwia również podwijanie z użyciem ściegu krytego oraz szycie z rozciągliwych materiałów po zastosowaniu specjalnych ściegów elastycznych. Na tabliczce ściegów "Teresy" umieszczonej wygodnie na wysokości wzroku znajdziesz również ściegi ozdobne (np. muszelkowy), ścieg trykotowy, gałązkowy, łukowy, krzyżykowy, ściegi potrójne (np. elastyczny szew prosty przeznaczony do szycia z dzianin) oraz ścieg bieliźniany (inaczej trójskok - czyli ścieg nieoceniony podczas wszywania gumy). Ilość wyszywanych wzorów może być nawet większa, kiedy poniesie Cię fantazja i użyjesz podwójnej igły- ponieważ wiele trybów szycia oferowanych przez "Teresę" daje się wyszywać również podwójnie. Bardzo ciekawy, artystyczny efekt daje użycie nici w dwóch kontrastowych kolorach.
Maszyna posiada oświetlenie pola pracy, dzięki któremu dokładnie obejrzysz każdy szew oraz materiał. Co więcej, elementem oświetlającym jest w niej dioda LED, która – w odróżnieniu od zwykłej żarówki – generuje światło lepszej jakości, mocniejsze (choć delikatne dla oka) i pozwalające dostrzec więcej szczegółów.
Korpus oraz drobne elementy Teresy wytworzono z nowoczesnych stopów metali, właściwościami odpowiadających warunkom, w których dane podzespoły pracują lub mogą potencjalnie zostać narażone. W środku znajduje się również okablowanie umożliwiające podświetlanie pola pracy oraz symbolu ściegu. Wewnętrzne metalowe podzespoły Teresy zamknięte zostały w obudowie wykonanej z dwóch rodzajów tworzyw poliwęglanowych. Jej pokrętła są miłe w dotyku, matowe, antypoślizgowe i idealnie leżą w dłoni. Spójna obudowa dobrze zabezpiecza jej wnętrze, a wygodna rączka umożliwia komfortowe przenoszenie po zakończeniu pracy.
Wbudowany nożyk do obcinania nici znajduje się na obudowie maszyny.
Tak
Wyłączanie ząbków transportera
Tak - płytka
Płytka ściegowa z podziałką
Tak
Przełącznik ON/OFF
Tak
Liczba programów ściegowych
34
Ścieg
Prosty
,
Zygzak
,
Kryty
,
Elastyczny
,
Ozdobny
,
Satynowy
,
Mostkowy
,
Overlockowy (8 rodzajów)
,
Muszelkowy
,
Potrójnie wzmocniony
,
Trapezowy,
,
Trykotowy,
,
Półksiężyc
,
Trójskok
Regulacja naprężenia nici
0-9
Szycie wsteczne
tak
Regulacja długości ściegu
0-4
Regulacja szerokości ściegu
0-5
Regulacja prędkości szycia
Nożny regulator obrotów
Szycie automatyczne
nie
Regulacja docisku stopki
Nie
Wysokie podnoszenie stopki
Tak - dźwignia
Automatyczny nawlekacz igły
Tak
Automatyczne obcinanie nici
Nie
Obszycie dziurki na guzik
Tak - 1-stopniowe
Szycie podwójną igłą
Tak
Szufladka na akcesoria
Tak
Podstawowe akcesoria
Igła 90 (3 szt.)
,
Prujka ze szczoteczką
,
Oliwiarka
,
Wkrętak
,
Szpulka (3 szt.)
,
Płytka wyłączająca ząbki transportera
,
Podkladka pod szpulkę
,
Pokrowiec przeciwkurzowy
,
Prowadnik do pikowania
Stopki w zestawie
Uniwersalna
Zamocowana w maszynie.
,
Do obszywania dziurki na guzik
,
Do przyszywania guzików
,
Do wyszywania zamków
Stolik poszerzenie pola pracy
Nie
Instrukcja obsługi
W języku polskim
,
W języku angielskim
Przeznaczenie / Zastosowanie
Stebnowanie
,
Ryglowanie
,
Przyszywanie guzików
,
Obszycie dziurki na guzik
,
Pikowanie
,
Patchwork
,
Przyszywanie aplikacji
,
Marszczenie
,
Obrębianie
,
Wszywanie gumki
,
Wykańczanie brzegów
,
Wszywanie zamków błyskawicznych
,
Obszycie kryte
,
Cerowanie
,
Fastrygowanie
,
Szycie dekoracyjne
,
Haft swobodny
,
Szycie z grubszych tkanin
,
Szycie z cienkich materialów
,
Szycie jeansu
,
Szycie jerseyu, dzianin, rozciągliwych tkanin
,
Szycie z tkanin o różnej grubości
,
Szycie bielizny
,
Tworzenie ubrań
,
Tworzenie akcesoriów
,
Przerabianie ubrań
,
Proste przeróbki krawieckie
,
Reperowanie
,
Dla początkujacych
,
Dla najmłodszych
,
Nauka szycia
Gwarancja
24 miesiące
Seria
Łucznik Teresa
Promocja
Black Week 2023
,
Black Week 2023 maszyny
,
Overlock 15% taniej
,
Akcesoria za 1 zł
,
Dzień Kobiet 2024
,
Nici gratis
Gwarancja 24-miesięczna
24-miesięczna gwarancja door-to-door
Maszyna posiada 24-miesięczną gwarancję door-to-door. Gwarantujemy sprawne działanie zakupionej maszyny do szycia pod warunkiem użytkowania jej zgodnie z instrukcją obsługi. Szczegóły gwarancji znajdują się na karcie gwarancyjnej dołączonej do instrukcji obsługi.
W celu skorzystania z naprawy gwarancyjnej prosimy o bezpośredni kontakt z naszym serwisem centralnym maszyn Łucznik.
Okres możliwości rezygnacji z zakupu wynosi u nas 30 dni, jeżeli sprzęt nie nisi żadnych śladów użytkowania. Spokojnie można jednak maszynę pooglądać z każdej strony, ponawlekać, sprawdzić funkcje i przekonać się, czy się z Mamą zaprzyjaźnią :) Obsługa Teresy jest jest stworzona tak, aby maksymalnie uprościć wybór wszelkich funkcji, jednak jest to oczywiście indywidualna sprawa.
Tak, owszem, jest taka możliwość w przy zakupie hurtowym w przypadku firm zarejestrowanych w naszej hurtowni. Prosimy wtedy o kontakt telefoniczny z nami w celu personalizacji zamówienia.
Dzień dobry! Tak, oliwiarka zawiera olej do konserwacji maszyn do szycia. W każdej maszynie znajdują się 3 szpulki do nawijania nici dolnej oraz 3 zapasowe igły uniwersalne (90).
Pozdrawiamy, Galeria Łucznik
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer+48 667 550 201
Jestem zadowolona z zakupu. Jedyne, co mnie zasmuciło to to, że nie działa automatyczne nawlekanie igły, A bardzo się tym kierowałam kupując tę maszynę.
Jest bardzo dobra . Jest mały problem z przekładaniem nitki przez oczko ciągacza , za mało oczko wychodzi ponad korpus . Poza tym jest wielki minus - nazwa -imię maszyny , jest takie jak imię mojej byłej żony TeRESY ps : ,, Anakonda "
Intuicyjna i prosta w obsłudze. Instrukcja czytelna. Dopiero zaczynam swoją przygodę z szyciem, ale maszyna bardzo mi się podoba. Walizka jest super, porządnie wykonana :). Zamierzam szyć nowe obicia meblowe i póki co pierwszy egz. uszyty bez problemów. Polecam.
maszyna spełniła moje oczekiwania z małym niedosytem. W opisie zastosowania umieszczony jest między innymi ścieg overlokowy bez wyraźnej uwagi o konieczności dokupienia stopki pozsrawiam
Babcia z ponad 60-letnim stażem jako krawcowa- bardzo zadowolona. Włączyła maszynę i odrazu pojechała. My też jesteśmy zadowoleni. Już kolejka z zamówieniami do babci, która już szyje kurtkę z polaru.
Kolejna rzecz kupiona dziewczynie w prezencie (taki dobry ze mnie facet ;) ). Jej pierwsza maszyna. Chwali sobie bardzo, nie ma problemów z obsługą, szyje co chce. Sam bawiłem się nią przez chwilę, zszywając skórę i spisała się wyśmienicie. Pracuje dostatecznie cicho, by można było jednocześnie delektować się filmem lub muzyką (lub spać tuż za ścianą).
Decydując się na rozpoczęcie przygody z krawiectwem i inwestując w wysokiej jakości maszynę do szycia, można łatwo zauważyć, że są to prace nie tylko manualne i wymagające kreatywności, ale również zaawansowane na poziomie technicznym.
Inwestycja w maszynę do szycia do 1000 zł dla wielu osób staje się wydatkiem, który powinien stwarzać możliwość rozwoju oraz realizacji licznych ciekawych projektów.
Regularnie czyszczona i zadbana maszyna do szycia wyróżnia się sprawnym, niezawodnym działaniem oraz cichą pracą. Ponadto wykonywanie poszczególnych ściegów odpowiednio naoliwioną maszyną przebiega znacznie szybciej oraz płynniej.
Jaka maszyna będzie najlepsza? Wybór pierwszej maszyny do szycia lub pierwsza wymiana modelu po długim czasie korzystania z poprzedniego potrafią być trudnym zadaniem. Maszyna dla początkujących czy maszyna dla średniozaawansowanych? Łatwo pogubić się w gąszczu dostępnych opcji i funkcji. Podpowiadamy, jaką maszynę do szycia wybrać.
Jaką maszynę do szycia wybrać dla osoby początkującej? Wiele osób zgadza się, że maszyna do szycia do nauki powinna łączyć kilka podstawowych cech. Jak wybrać maszynę do szycia na początek i jakie funkcje powinna spełniać - na te pytania znajdziecie odpowiedź w dzisiejszym wpisie.
Ale byłoby świetnie umieć szyć! Można w domu skrócić spodnie, bez oddawania do krawcowej, można zwęzić sukienkę po zrzuceniu paru kilogramów, uszyć piękne ubranka i zabawki dla dzieci... Nie mówiąc już o kreacjach dla siebie. Tylko jak zacząć? Szycie to przecież trudna sztuka, a sama maszyna wygląda na przerażająco skomplikowaną!
Na maszynie do szycia nie wystarczy wykonać pojedynczego przeszycia, aby było ono trwałe i mocne. Potrzebujemy zabezpieczenia na obu końcach, aby uniemożliwić niciom rozplątywanie się i prucie ściegu. Tak jak przy szyciu ręcznym potrzebujemy pętelki na początku i na końcu szwu. Jak zatem prawidłowo zacząć i zakończyć ścieg przy pomocy maszyny?
Za pomocą maszyny do szycia można przyszywać guziki. A jak mamy już przyszyte guziki, to wypadałoby również obrzucić ładnie dziurki. Tylko jak obszyć dziurkę na guzik na maszynie do szycia? Różne modele maszyn oferują różne rodzaje obszywania, przyjrzyjmy się im więc i raz na zawsze rozstrzygnijmy czym różni się czterostopniowe obszywanie dziurek od jednostopniowego. No i co to jest obszywanie automatyczne?
Czy wiesz, że wełna potrafi chłodzić? Albo że materiały sztuczne również potrafią być przewiewne? Materiałoznawstwo włókiennicze to bardzo rozległa dziedzina - ale na szczęście nie musisz się na niej znać :) W tym wpisie wymienimy podstawowe rodzaje materiałów, z którymi spotkasz się na początku rozwijając krawiecką pasję.
Sezon weselny w pełni a wraz z nim pojawia się pytanie - jaki prezent na ślub wybrać dla państwa młodych? Co prawda w wielu regionach Polski coraz częściej odchodzi się od tradycji wręczania prezentu ślubnego, jednak mimo to bardzo często mamy ochotę wyróżnić się lub dołożyć coś "od serca" oprócz standardowej koperty. Jaki prezent na ślub wybrać, żeby kojarzył się ciepło i był pełen klasy?
Porozmawiajmy na temat ściegów overlockowych w maszynach do szycia. Jeśli interesuje Cię maszyna do szycia z overlockiem, chcesz wiedzieć jak działa "overlock w maszynie", czym właściwie jest taki ścieg overlockowy, jak go używać i czym różni się takie obszycie od ściegu wykonanego przez prawdziwy overlock - koniecznie przeczytaj ten artykuł!
Spódnica szyta z pełnego koła posiada rozłożyste fałdy i mocno rozszerza się ku dołowi. Dzięki temu jest rozkloszowana i przepięknie kręci się podczas obrotu. Odpowiednio dobrana długością pasuje praktycznie do każdego typu sylwetki, wygląda kobieco, elegancko i lekko. Bywa też dolną częścią wielu sukienek. Warto nauczyć się ją szyć.
Automatyczny nawlekacz to jedna z najbardziej poszukiwanych funkcji w nowoczesnych maszynach do szycia. Jak go obsłużyć, żeby rzeczywiście przyspieszyć proces przygotowania maszyny do pracy?
Kupujesz pierwszą maszynę i co teraz? Doradzamy, czego najlepiej nauczyć się na początek, aby wykonać swoje pierwsze uszytki. Od czego zacząć szyć na maszynie?
Słynna podwójna igła - do czego właściwie służy? W jakiej maszynie można zamontować podwójną igłę? Jak zamontować podwójną igłę? Wyjaśniamy wątpliwości i rozwiewamy mity!
Zanim przystąpimy do szycia z użyciem maszyny, musimy co nieco wiedzieć o tym, jaki sprzęt do czego służy. Dzisiaj na rynku jest dostępnych bardzo wiele rodzajów maszyn. Można je podzielić na trzy główne grupy ze względu na ich sposób działania.
Kliknij, a dowiesz się m.in. jaką maszynę wybrać dla siebie, jakie są najpopularniejsze ściegi które wykonasz na maszynie i wiele innych przydatnych na co dzień informacji.