Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zacząć szyć na maszynie - poradnik krok po kroku

2018-08-24
Jak zacząć szyć na maszynie - poradnik krok po krokuKupujesz pierwszą maszynę i co teraz? Doradzamy, czego najlepiej nauczyć się na początek, aby wykonać swoje pierwsze uszytki. Od czego zacząć szyć na maszynie?Po pierwsze- przeczytaj instrukcję
Serio! :) Samo przejrzenie jej daje dużo podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania maszyny, która niejednokrotnie przyda ci się podczas jej używania i wyratuje Cię z niejednej sytuacji. Zmniejszy również ryzyko popełnienia ewentualnych błędów i pozwoli Wam lepiej się zapoznać.

Ćwiczenie podstaw
Wyrób sobie nawyk odpowiedniego nawlekania maszyny i opuszczania stopki przed rozpoczęciem szycia. „Wejście w krew” tych czynności uchroni Cię od wielu problemów, które miewają zwykle początkujący. Ćwicz szycie prosto, w rogu i po łuku, początkowo możesz użyć po prostu kartki papieru, która zachowuje się w dużo bardziej przewidywalny sposób. Następnie powtórz to samo na materiale. Pod koniec szycia spróbuj zabezpieczyć ścieg tak zwanym ryglem, szyjąc przez chwilę wstecz.

Pierwsze projekty
Kiedy równe prowadzenie szwu przestanie być dla Ciebie wyzwaniem, możesz zabrać się za tworzenie swoich pierwszych prostych projektów. Najlepiej wybierz na początek woreczek lub poszewkę na poduszkę. Nic tak nie cieszy i nie motywuje jak pierwszy własnoręczny wyrób :)

Przydatne umiejętności
Ważnymi umiejętnościami, których warto nauczyć się jako następnych w kolejności mogą być: wszywanie zamka, przyszywanie guzików przy pomocy maszyny, obszywanie dziurek na guziki, szycie w zgrubieniach materiału i oczywiście obrębianie z użyciem ściegu overlockowego lub zygzaka. Do niektórych prac może przydać ci się również umiejętność wykonania ręcznego szwu krytego- np. do zaszycia otworu po wypełnieniu poduszki lub maskotki.

Masz problem z pracą maszyny?
Przeczytaj nasz wpis o problemach, które możesz rozwiązać samodzielnie lub skontaktuj się z nami- chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem pod numerami telefonów +48 71 32 73 138 oraz +48 71 32 73 140, a także adresem mailowym sklep@galerialucznik.pl. (WEL)
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018

Polecane

pixelpixelpixelpixel