Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Noże, noże krążkowe i przecinaki

( ilość produktów: 6 )

Wysokiej jakości noże krążkowe do tkanin, które zapewniają łatwą pracę z materiałem

Dobrze dobrany nóż krążkowy do cięcia tkanin znacznie ułatwia i przyspiesza pracę z materiałem. Dzieje się tak, ponieważ pozwala na sprawne cięcie szytych tkanin i w zależności od potrzeb danej osoby na osiągnięcie różnych rezultatów — warto w tym miejscu wspomnieć o dużym wyborze kształtów ostrza w przypadku noża krążkowego, które pozwalają na uzyskanie wielu ciekawych efektów. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się starannie dobrane noże krążkowe do tkanin oraz takie akcesoria jak przecinak czy naparstek z obcinaczem nitek. Dobrze jest dowiedzieć się, czym wyróżniają się poszczególne noże i wybrać model, który okaże się najlepiej dopasowany do rodzaju materiału oraz zakresu prac.

czytaj więcej

Noże tarczowe do tkanin — czym się charakteryzują?

Wysokiej jakości noże tarczowe do tkanin sprawdzają się nie tylko podczas tradycyjnego szycia, ale także w trakcie wykonywania coraz bardziej popularnych prac patchworkowych powstałych między innymi z resztek materiałów. Jako że często służą do przecinania kilku warstw materiałów, powinny wyróżniać się ostrymi tarczami, a także wygodnym uchwytem, który pozwoli na cięcie bez wykorzystania dużej siły. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się między innymi proponowane przez nas noże tarczowe do tkanin firmy X’SOR. W naszej ofercie występują one w dwóch rozmiarach: większa tarcza ma średnicę mierzącą 45 mm, z kolei mniejsza 28 mm. Większy nóż krążkowy do cięcia tkanin lepiej sprawdzi się podczas pracy z grubymi materiałami lub w sytuacji, gdy trzeba przeciąć kilka tkanin jednocześnie.

Decydując się na nóż krążkowy do tkanin, warto wspomnieć, że jego niewątpliwą zaletą okazuje się możliwość łatwej wymiany ostrza — zazwyczaj wystarczy jedynie odkręcić jedną śrubkę i zamontować nową tarczę. Co więcej, noże krążkowe do tkanin charakteryzują się tym, że można zamontować w nich ostrza o różnych krawędziach. Do najczęściej wybieranych należą:

  • nóż krawiecki z prostym (gładkim) ostrzem — najpopularniejszy model ostrza, pozwala na precyzyjne cięcia cienkich lub grubszych materiałów (w zależności od średnicy),
  • nóż krawiecki z ostrzem ząbkowanym — pozwala na wykończenie ciętego materiału ozdobnymi krawędziami przypominającymi ząbki i zapobiega strzępieniu się tkaniny,
  • nóż krążkowy do tkanin z falistym ostrzem — działa na podobnej zasadzie co nóż krawiecki z ostrzem ząbkowanym, ale nadaje wykończeniu delikatniejszy kształt,
  • nóż krążkowy do cięcia tkanin z przerywanym ostrzem — bardzo dobrze sprawdza się podczas tworzenia ozdobnych nacięć na różnych materiałach,
  • nóż krążkowy do tkanin pomagający w oznaczeniu linii — mimo swojej nazwy nie służy do cięcia, a przede wszystkim do oznaczania różnego rodzaju linii, godnie zastępując popularne kredy, ołówki czy markery.

Nóż do tkanin elektryczny — czy warto się na niego zdecydować?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się również nóż do tkanin elektryczny. Mimo że dawniej produkowano jedynie wersje tego typu noży z przewodem zasilającym, obecnie często można również spotkać się z modelami bezprzewodowymi, co znacznie ułatwia pracę i sprawia, że nóż do tkanin elektryczny cieszy się zainteresowaniem wielu osób. W przeciwieństwie do tradycyjnych ręcznych modeli ostrza tego typu urządzenia są podgrzewane do wysokiej temperatury, która przede wszystkim stapia materiał. Dzięki temu tkanina się nie rozwarstwia ani nie strzępi, co znacznie ułatwia pracę z delikatnymi materiałami.

Oprócz tego warto wspomnieć, że nóż do tkanin elektryczny to godna uwagi propozycja dla osób, które często tną grubsze lub kilkuwarstwowe materiały. Wówczas noże tarczowe do tkanin mogą wymagać użycia nieco większej siły, co w dłuższej perspektywie czasu okazuje się niezwykle męczące i znacznie wydłuża czas pracy. Warto jednak pamiętać o tym, że decydując się na nóż elektryczny, dobrze jest wybrać wysokiej jakości model, który nie zużyje się zbyt szybko. Wiele ciekawych rozwiązań można między innymi znaleźć w ofercie naszego sklepu.

Do czego służy nóż przecinak i jak wybrać najlepszy model?

Mimo że noże krążkowe do tkanin to niezbędny element wyposażenia każdej osoby pracującej z materiałami, na uwagę zasługuje także nóż przecinak. Przecinak to niewielki ostry nożyk, który bardzo dobrze sprawdza się podczas prucia, wycinania dziurek (na przykład na guziki lub ozdoby) czy pozbywania się metek oraz szwów. Z tego też powodu odpowiednio dobrany nóż przecinak to idealna propozycja dla osób, które na co dzień pracują z różnego rodzaju ubraniami, przerabiając je lub projektując własną odzież.

Znajdujący się w naszej ofercie nóż przecinak wyróżnia się starannym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną. Dzięki wytrzymałym materiałom bardzo dobrze sprawdza się w swojej funkcji przez wiele lat, zachowując nienaganną ostrość. Warto również wspomnieć, że dbając o bezpieczne i wygodne przechowywanie, proponowany przez nas przecinak charakteryzuje się plastikową nakładką zabezpieczającą, która chroni przed skaleczeniami oraz przed szybszym stępieniem się ostrza.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 3243 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Wszystko ok
2024-06-10
Perfekcja
pixelpixelpixelpixel