Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak użyć automatycznego nawlekacza

2019-03-15
Jak użyć automatycznego nawlekaczaAutomatyczny nawlekacz to jedna z najbardziej poszukiwanych funkcji w nowoczesnych maszynach do szycia. Jak go obsłużyć, żeby rzeczywiście przyspieszyć proces przygotowania maszyny do pracy?


Poprawne nawleczenie maszyny do szycia to jedna z pierwszych rzeczy, które musimy opanować po zakupie naszego pierwszego sprzętu do szycia i jedna z podstaw nauki jego obsługi. Od poprawności nawleczenia zależy cały cały sposób szycia maszyny. Automatyczny nawlekacz to jednak nowość i na pierwszy rzut oka dość dziwaczny, skomplikowany mechanizm... Tak naprawdę użycie automatycznego nawlekacza jest bardzo proste - należy tylko przestrzegać kilku prostych reguł. To jak, startujemy? :)

1. Najpierw upewnij się, że igła jest maksymalnie podniesiona. To bardzo ważne, ponieważ jeśli pominiesz ten krok, delikatny element nawlekacza może uderzyć w igłę, zamiast przejść w jej oczko. Choć na ogół nawlekacze są dość trwałe, może on ulec uszkodzeniu tą drogą.
2. Lewą ręką opuść dźwignię nawlekacza, aby uwolnić haczyk. Ale uwaga - nie do końca. Pozostaw palec na dźwigni.
3. Teraz prawą ręką chwyć nitkę i przeciągnij wokół haczyka nawlekacza. Przytrzymaj ją tak, by znajdowała się na wysokości oczka igły.
4. Naciśnij nawlekacz mocniej, tak aby mógł przejść przez oczko igły i zagarnąć nić.
5. Delikatnie zwolnij nacisk na nawlekacz i puść nić, dzięki czemu haczyk wyciągnie ją na druga stronę, tworząc pętelkę.
6. Gotowe! Pociągnij za utworzoną pętlę, aby zakończyć nawlekanie :)


Masz dodatkowe pytania?
Jesteśmy dostępni dla Was we wszystkie dni robocze pod numerami: +48 71 32 73 138 oraz +48 71 32 73 140, a także adresem mailowym sklep@galerialucznik.pl. Chętnie służymy swoim doświadczeniem i wszelką pomocą!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixelpixelpixelpixel