Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak naoliwić maszynę do szycia Łucznik?

2022-11-17
Jak naoliwić maszynę do szycia Łucznik?

Regularnie czyszczona i zadbana maszyna do szycia wyróżnia się sprawnym, niezawodnym działaniem oraz cichą pracą. Ponadto wykonywanie poszczególnych ściegów odpowiednio naoliwioną maszyną przebiega znacznie szybciej oraz płynniej. Dlatego w przypadku profesjonalnego użycia niektóre osoby decydują się na naoliwianie najważniejszych elementów urządzenia nawet co kilka dni. Warto jednak wspomnieć, że podczas domowego, regularnego użytkowania konserwacja maszyny nie musi być wykonywana aż tak często. Dobrze jest dowiedzieć się, jak oliwić maszynę do szycia oraz precyzyjnie ją czyścić, aby funkcjonowała jak nowa.

Oliwienie maszyny do szycia Łucznik – dlaczego warto wykonywać je regularnie?

Tak jak wspomnieliśmy, systematyczne oliwienie maszyny do szycia Łucznik ma bardzo duży wpływ na sprawne działanie urządzenia. W praktyce oznacza to większy komfort pracy z materiałami, a także mniejsze ryzyko różnego rodzaju awarii w przyszłości. Ponadto oliwienie poszczególnych elementów sprawia, że wolniej się one ścierają i nie wymagają tak częstych wymian na nowe. Z tego też powodu maszyna pracuje ciszej oraz płynniej, co okazuje się szczególnie ważne dla osób, które źle znoszą hałas podczas pracy lub które szyją w późniejszych godzinach.

Zastanawiając się, jak oliwić maszynę do szycia, warto przede wszystkim dowiedzieć się, jak często należy to robić. Bardzo dużo zależy od naszego trybu pracy i intensywności użytkowania maszyny – im częściej i więcej szyjemy, tym częściej powinniśmy również czyścić urządzenie. Zazwyczaj oliwienie maszyny do szycia Łucznik przy domowym użytkowaniu zaleca się wykonać przynajmniej raz w miesiącu lub co dwa tygodnie.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że o konieczności wyczyszczenia i naoliwienia poszczególnych elementów może również zdecydować sam komfort pracy. Kiedy zauważymy, że niektóre mechanizmy działają wolniej lub mniej płynnie niż dotychczas, a sama praca maszyny staje się coraz głośniejsza, również powinniśmy rozważyć naoliwienie urządzenia.

oliwienie maszyny do szycia

Jak konserwować maszynę do szycia – praktyczne wskazówki krok po kroku

Olej Mineralny

Kiedy zdecydujemy już, że nadszedł moment czyszczenia urządzenia, warto dowiedzieć się, jak konserwować maszynę do szycia w odpowiedni i skuteczny sposób.

Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować wszystkie niezbędne akcesoria – dzięki temu nie będziemy się rozpraszać podczas czyszczenia i cały proces przebiegnie szybciej.

Najczęściej przydatne okazują się takie akcesoria jak niewielki śrubokręt do odkręcenia płytki ściegowej, pędzelek lub szczoteczka przeznaczona do mycia słomek, olej mineralny oraz ściereczka.

akcesoria do czyszczenia maszny

Jak oliwić maszynę do szycia krok po kroku

  • miejscem, w którym gromadzi się najwięcej pozostałości po szyciu, jest płytka ściegowa. Dlatego czyszczenie należy rozpocząć od jej zdemontowania, czy od zdjęcia płytki zabezpieczającej bębenek, zdemontowania śrub od płytki ściegowej, a następnie jej delikatnego podważenia i zdjęcia,
  • po zdjęciu płytki należy delikatnym ruchem pędzelka oczyścić bębenek oraz całą odsłoniętą powierzchnię z pozostałości nici i innych kawałków materiałów,
  • oczyszczoną część bębenka wyjmujemy z maszyny,
  • bębenek znajdujący się w maszynie naoliwiamy za pomocą kilku kropli oleju,
  • następnie wkładamy wyjęty wcześniej bębenek i montujemy z powrotem płytkę ściegową.

Warto pamiętać o tym, że po naszych pierwszych czyszczeniach i oliwieniu, dobrym pomysłem będzie wykonanie kilku pierwszych ściegów z wykorzystaniem materiału, na którym aż tak bardzo nam nie zależy.

Dzięki temu nie pobrudzimy ważnego projektu olejem w sytuacji, w której wlalibyśmy go za dużo i wypłynąłby on z maszyny.

Oprócz tego chcąc dowiedzieć się, jak konserwować maszynę do szycia w sposób, który pozwoli na wczesne wykrycie ewentualnych usterek, warto także zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu i na wykonanie co jakiś czas przeglądu urządzenia.

czyszczenie płytki ściegowej
oliwienie bębenka

5% rabatu na pierwsze zamówienie w Galerii Łucznik

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kod dający 5% rabatu na Twoje pierwsze zamówienie, niezależnie od jego wartości. Kupuj maszyny i inne szyciowe akcesoria w jeszcze lepszych cenach. Zapisz się tutaj.

Nie wiesz jak użyć kodu? Tutaj znajdziesz instrukcję.

Szyciowy helpdesk

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy twoje wątpliwości. Jesteśmy do Twojej dyspozycji we wszystkie dni robocze poprzez naszego maila: sklep@galerialucznik.pl oraz telefony: +48 71 32 73 140 oraz +48 71 32 73 138.

Napisz lub zadzwoń, a nasze specjalistki podpowiedzą na Twoje wszystkie pytania!

Polecane

pixelpixelpixelpixel