Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki prezent na ślub?

2019-07-29
Jaki prezent na ślub?Sezon weselny w pełni a wraz z nim pojawia się pytanie - jaki prezent na ślub wybrać dla państwa młodych? Co prawda w wielu regionach Polski coraz częściej odchodzi się od tradycji wręczania prezentu ślubnego, jednak mimo to bardzo często mamy ochotę wyróżnić się lub dołożyć coś "od serca" oprócz standardowej koperty. Tym bardziej, jeśli jesteśmy bliskimi dla państwa młodych osobami, takimi jak rodzice, chrzestni czy świadkowie. Jaki prezent na ślub najlepiej wręczyć, żeby kojarzył się ciepło i był pełen klasy?
Jednym z ciekawszych i bardzo tradycyjnych prezentów, które można wręczyć jest maszyna do szycia. W dawnych czasach był to jeden z darów najczęściej wręczanych, zwłaszcza z myślą o pannie młodej. W każdym gospodarstwie domowym maszyna do szycia spełniała istotną rolę, pozwalając na wytwarzanie odzieży, bielizny i  najpotrzebniejszych artykułów dla całej rodziny, odciążała domowy budżet, a w razie nastania trudnych czasów mogła nawet zapewnić podstawowe utrzymanie. 

Był to jeden z najszybciej potrzebnych sprzętów - tworząc własne rodzinne gniazdo trzeba było wszakże wytworzyć własne pościele, obrusy, chustki, zasłony... Ponieważ niegdyś maszyny do szycia były bardzo drogimi urządzeniami, mogła stanowić część posagu panny młodej, czyli majątku, który za sprawą rodziców przekazywano na poczet przyszłego małżeństwa.

Zwyczaj wręczania maszyny do szycia w prezencie z okazji ślubu przetrwał w Polsce dość długo i był jeszcze dość popularny w okresie komunistycznym, kiedy kobiety radziły sobie z brakiem dostępności wielu towarów na rynku wytwarzając je ręcznie. To w tym okresie szczyt popularności osiągnęły produkowane przez radomskie zakłady maszyny marki Łucznik, które dzięki wyposażeniu w elektryczny silnik zaczęły zastępować modele starsze, szafkowe, zasilane siłą ludzkich mięśni. Być może sami mieliście taką w domu? Ich obsługa nie należała do najłatwiejszych, były jednak niezwykle cenione za bycie niezawodnym, trwałym, wielofunkcyjnym i przy tym - polskim - produktem.
Dziś maszyna do szycia to tylko jeden z wielu urządzeń elektronicznych znajdujących się na wyposażeniu domu. Stanowi jednak unikalny, tradycyjny prezent z duszą i zdecydowanie posiada uroczy, nostalgiczny klimat. 

Nowoczesne maszyny do szycia posiadają obecnie bardzo prostą obsługę, dzięki czemu wiele czynności wykonują zupełnie automatycznie. Dzięki temu mogą stać się często używanym narzędziem, który obok rozrywki dostarczy również oszczędności - w końcu w każdym domu co jakiś czas zachodzi potrzeba dopasowania spodni, przerobienia sukienki czy skrócenia firanek.  Posiadając odpowiednio prosty w użyciu sprzęt każdą z tych rzeczy można będzie wykonać podczas jednego wieczora w domowym zaciszu, bez konieczności płacenia za usługę i oczekiwania na jej wykonanie.

Jaka maszyna najlepiej będzie nadawała się na ślubny prezent? Ślub to wielka okazja, w końcu wydarza się w naszym życiu tylko raz. Najbardziej odpowiednia będzie więc maszyna, która będzie sprzętem o jak najbardziej uniwersalnym zastosowaniu oraz posiadającym wysokiej jakości wykonanie, aby posłużyła nowożeńcom przez długie lata. Spośród naszej oferty bardzo polecamy przyjrzenie się maszynom elektronicznym, takim jak Marilyn 2018, Carmen, Helena 2060, Patrycja 2090Martyna 2080 czy Malwina 2070. Dobrze w roli prezentu mogą sprawdzić się również modele Teresa czy w budżetowej opcji - Polonia 2018


Niesłabnącą popularnością jako prezenty ślubne niezmiennie cieszą się również inne sprzęty AGD - zachęcamy do przejrzenia naszej oferty, spośród której łatwo wybierzesz interesujące, niebanalne i praktyczne produkty w dobrych cenach. Doświadczenie pokazuje, że tego typu prezenty lubią się powtarzać - dlatego aby uniknąć takiej wpadki warto poświęcić chwilę na to, by znaleźć sprzęty praktycznie, ale nietypowe.

Jednym z przykładów może być prasowalnica do ubrań - pozwalająca szybko i łatwo wyprasować i wyparzyć duże powierzchnie, jak koszule czy... pieluszki. To świetna propozycja na prezent dla par posiadających bądź spodziewających się dzieci. Innym ciekawym pomysłem, który wpisuje się w obecne trendy zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania, jest beztłuszczowy multiopiekacz. To produkt, który skutecznie zastępuje mikrofalę oraz patelnię szybko podgrzewając i podpiekając na chrupko dowolne produkty żywnościowe zupełnie bez użycia tłuszczu. To produkt "fit", który z pewnością zostanie doceniony przez państwa młodych podczas przygotowywania czy podgrzewania niejednego obiadu dla rodziny.

Z pewnością jako prezent sprawdzi się również klasyka w postaci sokowirówkiżelazka czy miksera - najlepiej jednak porozumieć się w tej sprawie z pozostała częścią rodziny, aby prezent się nie powtórzył. 

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania bądź potrzebujesz porady w wyborze, chętnie posłużymy pomocą :) Jesteśmy dla Was dostępni we wszystkie dni robocze w godzinach 8:00-16:00 pod numerami: +48 71 32 73 138 oraz +48 71 32 73 140, a także adresem e-mail sklep@galerialucznik.pl.


(WLE)

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixel