Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

TOP 7 najfajniejszych stopek do maszyn

2022-06-02
TOP 7 najfajniejszych stopek do maszyn

Dobra stopka potrafi zupełnie zmienić sposób, w jaki Twoja maszyna radzi sobie z danym materiałem. Niektóre z nich potrafią nawet zastąpić nam pewne funkcje, których brakuje w samej maszynie, niektóre zaś są zwyczajnie... fajne! Zobacz, które stopki pozwolą Ci najlepiej wykorzystać możliwości Twojej maszyny i popuścić wodze wyobraźni podczas fantazyjnego szycia.

Numer 7: Stopka teflonowa

Pierwsza w naszym zestawieniu i zarazem jedna z najczęściej kupowanych stopek. Ratuje z opresji podczas szycia z materiałów „klejących” się podczas prowadzenia, takich jak lateks, skaj, skóra, folia czy winyl zapewniając gładki poślizg. Z jej pomocą możemy na przykład uszyć przeciwdeszczowe palto prowadząc materiał niemal tak samo, jak zwykłą tkaninę. Możesz ją kupić tutaj.

Stopka teflonowa
Stopka teflonowa

Numer 6: Lamowniki

Łatwe podwijanie brzegów materiału na wybraną szerokość. Pobieramy rąbek i obszywamy brzeg bez wysiłku, zamiast bawić się w manualne zginanie i prowadzenie szycia „na oko”. Dostępne są różne rozmiary i typy lamowników, w zależności od tego, jak szeroki brzeg chcemy uzyskać. Zdecydowanie podnosi estetykę wykończenia gotowego projektu! Wszystkie lamowniki znajdziesz tutaj.

lamowniki

Numer 5: Stopka z rolką

Sprytny sposób na ujarzmienie niesfornych tkanin bez konieczności kupna stopki kroczącej. Niekiedy do mniej ekstremalnych prac wystarczy tylko ona- niepozorna stopka z rolką prowadzącą materiał tak, aby poprawnie się po nim przesuwać. Polecamy jej użycie do materiałów o nietypowej teksturze, na przykład z włosiem albo dziurkowanych. Stopkę z rolką znajdziesz tutaj.

stopka z rolką
stopka z rolką

Numer 4: Stopka do ściegów overlockowych

Musiała się tu znaleźć- to absolutny bestseller w naszym sklepie. Pozwala wykorzystać pełnię możliwości każdej maszyny posiadającej ściegi overlockowe – z miejsca nadaje im ładny, schludny wygląd, a zarazem ułatwia równe prowadzenie ściegu tuż przy brzegu materiału, aby odpowiednio go zabezpieczyć. Niektórzy mówią, że bez tej stopki używanie ściegów overlockowych nie ma sensu… Nie podzielamy tej opinii, ale zgadzamy się, że warto posiadać ją w swoim krawieckim arsenale. Jeśli potrzebujesz stopki do ściegów overlockowych, to znajdziesz ja tutaj.

stopka do ściegów overlockowch
stopka do ściegów overlockowch

Numer 3: Stopka do aplikacji (wyszywania rozetek) 

Jeden z mało znanych, ciekawych „bajerów”, które można zastosować w domowej maszynie do szycia. Przy odpowiednich ustawieniach wyszywa piękne kolorowe kwiatki, rozety i słoneczka na niezliczoną ilość sposobów, kombinacji i kolorów. Umożliwia zabawę przy użyciu podwójnej i pojedynczej igły. Ciekawa propozycja dla estetów oraz wszystkich mam szyjących akcesoria dla dzieci! Naszą "bajerancką" stopkę do aplikacji znajdziesz tutaj.

stopka do szycia po okręgu

Numer 2: Stopka overlockowa z nożykiem

Mało znana, ale zdecydowanie warta poznania! Wyglądająca bardziej jak egzotyczna część mechanizmu maszyny stopka "overlockowa" z nożykiem, nazywana również namiastką overlocka. Ten skomplikowany na pierwszy rzut oka mechanizm pozwala wynieść wykańczanie prac ściegiem overlockowym na wyższy poziom. Pozwala na obszywanie tuż przy brzegu z jednoczesnym obcinaniem nadmiaru tkaniny, dokładnie na wzór prawdziwego overlocka. To wszystko bez konieczności kupna osobnego urządzenia. Tę super-stopkę znajdziesz tutaj.

Numer 1: Stopka z górnym transportem

Oto i ona: słynna stopka z górnym transportem, nazywana też kroczącą, ukochana przez szyjących z trudnych materiałów i potrafiąca zdyscyplinować nawet najbardziej kapryśne z nich. Dzięki podwójnemu przesuwaniu materiału wspomaga dolne ząbki transportowe maszyny i zapobiega przemieszczaniu się jego warstw. Jest niezastąpiona przy szyciu ze skóry! Dobrze mieć ją zamontowaną również podczas szycia z dzianin, pikowania oraz w razie konieczności zszycia wielu warstw jednocześnie. Naszą najlepszą stopkę do maszyny do szycia znajdziesz tutaj.

stopka z górnym transportem
stopka z górnym transportem

TOP 10 najlepszych stopek do maszyny do szycia

Zobacz również nasz inny ranking stopek do maszny do szycia. Tym razem wybraliśmy TOP 10 najlepszych stopek oraz BONUS! Jaki? Zobaczysz pod koniec film.

A jakie są Wasze ulubione stopki? Chętnie służymy radą i pomocą zarówno w wyborze jak i montażu- znajdziesz nasz pod numerami telefonów: +48 71 32 73 140 i +48 71 32 73 138 oraz adresem mailowym: sklep@galerialucznik.pl.

(WEL)

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

pixelpixelpixelpixel