Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Strój na Halloween!

2017-10-27
Strój na Halloween!

Mimo że w Polsce Halloween nie jest tak hucznie obchodzone, jak w innych krajach, to coraz częściej zyskuje na popularności. Głównym symbolem święta są dynie, jednakże nieodłącznym elementem całej zabawy jest maskarada! To szczególny czas, w którym możemy przeobrazić się w każdą istotę.

Przebrania sprawiają wielką radość szczególnie naszym pociechom, dlatego mamy dla Was instruktaż jak stworzyć halloweenowy strój dyni dla najmłodszych. Sprawdzi się na balu w przedszkolu czy szkole i możecie mieć pewność, że będzie jedyny w swoim rodzaju.

Czego potrzebujesz do wykonania stroju dyni?

  • pomarańczowego materiału (ok. 1,5 metra),
  • mniejszego kawałka zielonej tkaniny,
  • czarnego filcu (warto zapolować na końcówki, które są znacznie tańsze),
  • duży talerzyk z papieru,
  • pistolet do klejenia na gorąco,
  • sznurek rafii (znajdziecie ją bez problemu w marketach budowlanych),
  • coś lekkiego do wypełnienia naszej dyni,
  • igła z nitką,
  • sznurek ok. 1 metra.

Pierwszym krokiem jest wycięcie w talerzyku otworu, który bez problemów przejdzie przez głowę naszej pociechy – będzie to nasz stelaż, który pozwoli uformować odpowiedni kształt.

Następnie pomarańczowy materiał mocujemy wokół talerzyka gorącym klejem, tak by przykryć cały papier i stworzyć coś na kształt peleryny. W miejscu, gdzie łączą się dwa końce materiału okalające talerzyk, również konieczne jest ich sklejenie, chociaż możecie zdecydować się na ich zszycie pasującą nitką.

Teraz pora na przymiarkę! Sprawdź z pociechą, gdzie powinny znajdować się otwory na ręce – wytnij je, a następnie załóż do środka i podklej bądź podszyj, żeby nie było widać postrzępionego, nierównego materiału.

Na dole naszego stroju potrzebujemy zakładki, która pozwoli na przeciągnięcie sznurka bądź gumki – po związaniu uzyskamy tym sposobem bufiasty kształt przywodzący na myśl prawdziwą dynię. Woreczki z wypełnieniem przymocuj do talerzyka sznurkiem tak, by sięgając mniej więcej do pasa, pozwoliły wypełnić kostium.

Na koniec najlepsza część, czyli zdobienie dyni, które spokojnie może pomóc wykonywać także dziecko. Z filcu zróbcie oczy i buzię dyni, im groźniej będzie wyglądać, tym lepiej. Zielony materiał posłuży Wam z kolei za liście, a sznurek z rafii stworzy naturalne żyłki.

Jaki strój na halloween wybrać?

Można wykonać samemu taki strój lub skorzystać z gotowych rozwiązań.

Jak zrobić strój dyni?

Na naszym blogu dowiesz się jak samemu wykonać taki strój.

  materiał pojawił się pierwotnie w serwisie PrzepisNaSzycie.plPokaż więcej wpisów z Październik 2017

Polecane

pixelpixelpixelpixel