Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprytne patenty które ułatwią Ci szycie!

2017-10-31
Sprytne patenty które ułatwią Ci szycie!

Z założenia szycie jest ciężką pracą, jednak dzięki naszym propozycjom, stanie się ono nieco trochę prostsze.

Czy istnieje osoba, która nigdy nie miała problemu z nawlekaniem nitki przez igłę? Bardzo wątpliwe, na szczęście są sposoby, które ułatwią ten mozolny proces. Można spróbować popsikać koniec nitki lakierem do włosów, dzięki czemu nie będzie się ona rozdwajać. Jeśli akurat nie masz pod ręką lakieru, możesz także zabezpieczyć koniec nitki lakierem do paznokci – zadziała w ten sam sposób, chociaż będzie trzeba dłużej czekać, aż wyschnie. Lakieru do paznokci, możesz także użyć do powstrzymania guzików przed odpadaniem. Należy pomalować bezbarwnym lakierem nitki, które są na wierzchu guzika.

Przyznajcie się, ile razy szukaliście szpilek porozrzucanych po podłodze. Prawdopodobnie jest to niepoliczalna liczba, jednak dzięki tej prostej metodzie już nigdy więcej nie będziecie musieli się o to martwić. Wystarczy włożyć magnes do małej miseczki i wszystkie szpilki będą zebrane w jednym miejscu. Możecie też kupić magnetyczną poduszkę na szpilki.

Istnieje też sposób, który ułatwi wam wszywanie zamka. Wystarczy przykleić go papierową taśmą do materiału, a następnie zacząć obszywanie. Szanse, że coś Ci się obsunie, są bardzo małe! Czasami miewacie problem z równym cięciem, ale można temu zaradzić. Z wielu tkanin da się wyciągnąć pojedynczą nitkę, której brak wskaże nam dokładnie prostą linię cięcia.

Dużo osób nie wie, że tkanina po pierwszym praniu może się skurczyć nawet o kilkanaście procent! Jeśli nie chcecie się zdziwić, warto wyprać materiał przed rozpoczęciem procesu szycia. Nikt nie lubi przykrych niespodzianek, zwłaszcza po włożeniu dużej ilości czasu i siły w dany projekt.

Pamiętajcie też, że czegokolwiek byście nie potrzebowali, dzięki kodowi rabatowemu CZYTAMBLOGA dostaniecie to u nas 10% taniej!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017

Polecane

pixelpixelpixelpixel