Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rewolucja w oczyszczaniu twarzy

2019-03-04
Rewolucja w oczyszczaniu twarzy

Szczoteczki do mycia twarzy są coraz szerzej doceniane - zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Pierwszym miejscem, gdzie została spopularyzowana, były Stany Zjednoczone, gdzie zaczęły jej używać największe gwiazdy, a następnie trend ten rozprzestrzenił się na całym świecie.  Na czym polega ich fenomen? Czy warto zainwestować w specjalistyczny sprzęt do oczyszczania twarzy? Czy potrzebujesz szczoteczki do twarzy w swojej kosmetyczce?

Szczoteczki do twarzy występują w kilku wersjach, różniących się sposobem działania oraz oferowanym efektami. Wszystkie jednak służą do jednego - oczyszczania cery, znacznie dokładniejszego niż przy użyciu tradycyjnych metod. W zależności od rodzaju zapewniają do 6 razy bardziej skuteczne oczyszczanie z martwych komórek, bakterii i resztek makijażu. Udowodniono, że odpowiednio stosowane, dzięki swojemu działaniu wywierają upiększający i odmładzający wpływ na cerę. 

Rodzaje szczoteczek do twarzy:

Szczoteczka obrotowa
Obrotowe modele szczoteczek to zwykle najprostsze urządzenia tego typu. Nakładka ze szczoteczką obraca się siłą napędu elektrycznego (najczęściej na baterie) i oczyszcza skórę siłą tarcia. 

Szczoteczka oscylacyjna
Włoski szczoteczek oscylacyjnych poruszają się naprzemiennie w prawo i w lewo, oczyszczając skórę mechanicznie, ruchem wymiatającym. Niektóre z nich mogą wykonywać również ruchy koliste, takie jak szczoteczki obrotowe. Najczęściej posiadają również kilka rodzajów końcówek.

Szczoteczka soniczna
To już przykład zaawansowanej technologii - soniczna, znaczy dźwiękowa. Specjalny układ soniczny emituje drgania o wysokich częstotliwościach wzbudzające fale dźwiękowe. Powoduje to powstanie tzw. aktywnej chmury, o której myśleć można jak o swego rodzaju "oczyszczającym polu siłowym". Jest to obszar rozciągający się na 3-5 mm od końcówki włókien i pozwalający na skuteczne i dokładne oczyszczenie porów. Taka szczoteczka wykonuje około 18.000 drgań akustycznych na minutę, dzięki czemu do osiągnięcia odpowiedniego efektu wystarczy nawet kilka sekund. 

Peelingujące działanie szczoteczki do twarzy
Szczoteczka do twarzy może mieć działanie peelingujące - lekkie niwelowanie martwego naskórka odbywa się przy regularnym stosowaniu nawet klasycznej, delikatnej końcówki. Możemy jednak zastosować specjalne końcówki ścierające, których stosowanie przygotuje naszą cerę do dalszych zabiegów, takich jak maseczki, zwiększając efektywność penetracji skóry przez składniki aktywne kosmetyków. 

Masujące działanie szczoteczki do twarzy
Znaczącym oddziaływaniem urodowym szczoteczki sonicznej jest wykonywanie przez nią delikatnego masażu twarzy. Poza tym, że jest to niezwykle przyjemne doświadczenie, masaż twarzy ma szeroko doceniane działanie upiększające i odmładzające. Poprzez mechaniczne pobudzanie skóry powoduje poprawę mikrokrążenia, poprawia koloryt skóry i działa przeciwzmarszczkowo rozluźniając przykurcze mięśni mimicznych.

Jak stosować szczoteczkę do twarzy?
Najczęściej zaleca się używać szczoteczki wieczorem, przygotowując skórę na zabiegi pielęgnacyjne, aby wyczyścić cerę z pozostałości makijażu oraz zwiększyć skuteczność działania kosmetyków nakładanych na noc. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby używać jej również rano, w celu pobudzenia skóry po spaniu. Można używać szczoteczki z samą wodą lub w połączeniu wybranym olejkiem lub żelem.
Najlepiej przesuwać szczoteczkę zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni twarzy – czyli w kierunku od środka twarzy na zewnątrz, lekko ku górze. Omijaj delikatne okolice oka oraz ust. 

Przeciwwskazania
Czy są jakieś przeciwwskazania dotyczące stosowania szczoteczki do twarzy? Jeśli borykasz się z chorobami skóry takimi jak egzema, stany zapalne, skóra atopowa czy właściwie jakimikolwiek zmianami skórnymi, przed zastosowaniem szczoteczki lepiej skonsultuj się z dermatologiem. Lekarz nie tylko doradzi Ci właściwą pielęgnację, ale też wprowadzi ewentualne leczenie. 
Nie jest tak łatwo zrobić sobie krzywdę szczoteczką do twarzy, ale należy oczywiście uważać, aby nie przesadzić z częstotliwością jej stosowania - najbezpieczniej jest przestrzegać zaleceń producenta oraz nie wywierać nadmiernego nacisku na skórę podczas mycia. 

Zamiast goździka...
Szczoteczka do twarzy to świetny prezent dla każdej dbającej o siebie kobiety. Daj jej szansę, a przekonasz się jak szybko stanie się nieocenioną towarzyszką Twojej codziennej pielęgnacji. Jeśli masz ochotę obdarować nią kogoś (albo siebie!) w ramach prezentu na Dzień Kobiet, to nic straconego - przy wyborze szybkiej dostawy zdążysz akurat na piątek! :)Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixel