Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na jakie tkaniny najczęściej możemy się natknąć?

2017-11-08
Na jakie tkaniny najczęściej możemy się natknąć?

Większość z nas zna bawełną, poliester, dżins, jednakże nie zawsze potrafimy rozpoznać materiały, które najczęściej możemy spotkać w sklepach. Jeśli chcemy jednak, by nasze ubrania jak najdłużej były w dobrej kondycji i nie niszczyły się warto wiedzieć jaka jest specyfika poszczególnych tkanin.

Znamy już różnicę pomiędzy tkaninami i dzianinami. Warto więc wiedzieć jakie tkaniny będą dla nas najlepsze i najlepiej dobrane do naszych oczekiwań i sylwetki. W sklepach najczęściej możemy się natknąć na dżins, którego cechą charakterystyczną jest sztywny chwyt, a także jaśniejsza prawa strona. Równie popularny jest sztruks – przez jednych uwielbiamy, a innym kojarzący się z niewygodnymi ubraniami z dzieciństwa. Ma on prążkowaną fakturę, jest miękki w dotyku ale i niezbyt odporny na tarcie. Często możemy zauważyć, że po pewnym czasie staje się on nieco jaśniejszy, a charakterystyczne prążki – bardziej wytarte.

Często spotykana jest także gabardyna, z której szyte są marynarki i garnitury. Jest materiałem, który nie gniecie się, ma ukośne prążki i dobrze zachowuje formę. Równie wizytowy będzie oxford o fakturze drobnej kostki i gładkiej powierzchni z niewielkim połyskiem. To właśnie z tej tkaniny najczęściej szyte są męskie koszule. Innym materiałem, który doskonale znają wszyscy entuzjaści koszul jest flanela. Jej znakami rozpoznawczymi jest miękki chwyt, a także drapana prawa strona.

Jednymi z ulubionych materiałów pań są żorżeta i satyna, a także sukno. Charakteryzują się one przyjemną w dotyku fakturą oraz miękkim chwytem. Jeśli kupujemy dobrą gatunkowo bieliznę być może jest zrobiona z muślinu – miękkiej w dotyku o gładkim slocie tkaniny. Bielizna szyta jest także z dżerseju – materiału, który łatwo dopasowuje się do ciała.

Potrzebujesz specjalistycznych igieł do jeansu lub jerseyu? A może stopek? Pamiętaj, z kodem CZYTAMBLOGA dostaniesz 10% rabatu na wszystko co mamy w sklepie! 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixelpixelpixelpixel