Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maszyny elektroniczne

2018-08-09
Maszyny elektroniczneDzięki funkcjom oferowanym dziś przez maszyny elektroniczne szycie staje się coraz łatwiejsze, przyjemniejsze i mniej problemowe. Wbrew powszechnemu przekonaniu modele te potrafią być o wiele bardziej przystępne, intuicyjne i bezpieczniejsze w użytkowaniu niż popularne maszyny mechaniczne. Warto przyjrzeć się niektórym z ich funkcji:


Szycie automatyczne
W najnowszych maszynach mamy opcję wyboru pomiędzy szyciem z udziałem regulatora nożnego, a szyciem automatycznym po wciśnięciu specjalnego przycisku START umieszczonego w obudowie. Wyposażona w taką funkcję maszyna oferuje również zazwyczaj regulację prędkości szycia za pomocą suwaka lub podobnego regulatora. Możemy zatem sterować maszyną w pełni manualnie, niczym panelem komputera, co dla wielu osób okazuje się wygodniejsze.

Programowanie pozycji igły
Przycisk, za pomocą którego można zaprogramować w maszynie kończenie szycia zawsze z igłą podniesioną lub odwrotnie- wbitą w materiał, co przydaje się między innymi podczas wykonywania bardziej misternych prac. Nie ma już konieczności manewrowania kołem ręcznym, aby ustawić igłę w żądanej pozycji- wystarczy nacisnąć wspomniany guzik.

Automatyczne obcinanie nici
Bardzo przydatna i wygodna funkcja pozwalająca na obcięcie obu nici- górnej i dolnej tuż przy materiale, za jednym wciśnięciem przycisku. Daje to bardzo estetyczny efekt i pozwala na oszczędność czasu podczas pracy. Rozwiązanie dużo bardziej komfortowe niż tradycyjny nożyk w obudowie. Funkcja ta oznaczona jest zwykle symbolem nożyczek.

Automatyczne zabezpieczenie końca ściegu (ryglowanie)
A skoro już mowa o kończeniu szycia, warto wspomnieć o funkcji automatycznego wykonywania blokady na początku i końcu ściegu, aby zabezpieczyć je przed pruciem. Możemy zaprogramować maszynę tak, aby rozpoczynając i kończąc szycie wykonała kilka przeszyć zabezpieczających. Funkcja nieoceniona podczas szycia ściegami ozdobnymi! Zwykle oznaczona jest symbolem kropki w kółeczku.

Podpowiedzi i zabezpieczenia
Nowoczesne maszyny wyposażone są w wyświetlacze, na których pojawiają się symbole stopek dedykowanych do danego ściegu, polecane ustawienia, podpowiedzi i rady. Nasza Carmen posiada nawet wbudowany samouczek szycia w języku polskim, wspólnie z którym możesz swoje pierwsze projekty- krok po kroku. Zabezpieczenia nowoczesnych maszyn do szycia nie pozwolą ci również na zbyt łatwe ich zepsucie, ponieważ wydadzą z siebie ostrzegawczy dźwięk, wyświetlą dedykowany komunikat lub odmówią wprowadzenia nieprawidłowych ustawień.

Pamięć ściegów
Jest to funkcja ułatwiająca wyszywanie wyrazów, imion czy oznaczanie swoich prac wybranym krawieckim podpisem. Zwykle mamy do wyboru kilka modułów pamięci maszyny, w których możemy zapisać pewną długość ciągu poszczególnych znaków lub ściegów ozdobnych. Niektóre maszyny umożliwiają również zapis wybranych ustawień danego ściegu, których możemy wygodnie użyć wybierając go z modułu pamięci maszyny.

Lustrzane odbicie
Za pomocą tej funkcji możemy wyszyć ścieg zmieniony na zasadzie lustrzanego odbicia względem ściegu oryginalnego- zyskujemy w ten sposób dodatkowe ściegi ozdobne do dekorowania swoich prac. Zwiększa ona również wygodę pracy z dużymi (ale nie tylko) połaciami materiału. Łatwiej bowiem odwrócić pożądany wzór za pomocą tego przycisku, niż zwijać materiał i go przekładać, dokładając sobie pracy.

Przycisk trybu podwójnej igły
Dzięki tej funkcji używanie podwójnej igły staje się dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze dzięki automatycznym ustawieniom maszyny. Urządzenie zablokuje ściegi oraz ustawienia, których nie da się użyć po zamontowaniu podwójnej igły. Unikamy w ten sposób ryzyka złamania igły bądź uszkodzenia maszyny.


Masz problem z obsługą maszyny elektronicznej? Chcesz dobrać maszynę do szycia do swoich potrzeb? Jesteśmy dla Was dostępni we wszystkie dni robicze pod numerami telefonów: +48 71 32 73 140 i +48 71 32 73 138 oraz adresem mailowym: sklep@galerialucznik.pl :)


(WEL)
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixelpixelpixelpixel