Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maszyna na 100 – lecie odzyskania niepodległości

2018-10-23
Maszyna na 100 – lecie odzyskania niepodległościJuż od teraz w naszym sklepie dostępna jest wyjątkowa maszyna z limitowanej edycji, która zrodziła się z chęci uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed Państwem jedyna, wyjątkowa i niepowtarzalna: Polonia 2018!


„W następstwie działań zaborców w latach 1772, 1793 i 1795 Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie Europy. Jednak dla Narodu Polskiego własne, suwerenne państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej.

Historia odzyskania niepodległości to w równym stopniu codzienny trud rodaków zamieszkałych na terenach byłej Rzeczypospolitej, jak i na emigracji, podejmowany w celu zachowania polskości, rozwijania kultury i budowania polskiej myśli politycznej. Bohaterowie tamtego okresu, mimo szykan, aresztowań, wywózek i represji ze strony zaborców, byli w stanie uchronić i rozwinąć narodową tożsamość, a następnie przekazać ją następnym pokoleniom, żyjącym już w odrodzonej Polsce.”
„100-lecie odzyskania niepodległości: Sprawa bliska sercom wszystkich Polaków”,
wpis okolicznościowy z oficjalnej strony www Prezydenta RP
 

Ta maszyna to prawdziwa Polka: utrzymana w estetycznej, biało-karmazynowej stylistyce i ustrojona w piękne czerwone maki.

Jest jednocześnie prostą, nieskomplikowaną maszyną, która świetnie sprawdzi się jako podstawowy sprzęt domowy „pierwszej potrzeby”, kiedy trzeba zaszyć dziurę w spodniach małego urwisa, zwęzić sukienkę, skrócić firanki lub najdzie nas fantazja obszycia poduszek ozdobną wstążką. Pomoże opanować kryzys, kiedy na chwilę przed wielkim wyjściem odkryjemy prującą się krawędź wybranego ubioru.

W Polonii 2018 z łatwością wybierzemy dowolny z 22 ściegów przy pomocy czytelnego pokrętła z przodu maszyny – każda z liter to odpowiadający danemu wzorowi tryb szycia. A jak wygląda wzór? Wszystkie wyrysowane są na jej korpusie– tak, aby w dowolnym momencie można było podglądnąć wybrany ścieg. 

Polonia 2018 posiada funkcję nie do przecenienia: automatyczny nawlekacz pozwalający łatwo i szybko nawlec igłę maszyny, aby bez wysiłku przygotować ją do pracy. Nie ma więc konieczności celowania w oczko! Sam proces nawlekania jest ułatwiony również dzięki strzałkom i obrazkom poglądowym wyrysowanym na obudowie, które pokazują krok po kroku gdzie i w którym kierunku przeciągnąć nić. 

Dzięki wolnemu ramieniu Polonii 2018, tworzącemu się po wysunięciu schowka na akcesoria, z łatwością obrzucimy nogawkę, przyszyjemy rękaw czy kołnierzyk. Samo obrzucanie przy zastosowaniu Polonii 2018 to prawdziwa przyjemność, dzięki ściegom overlockowym, które posiada maszyna. To specjalne ściegi, dzięki którym możesz wykończyć swoją pracę, naśladując obszycie wykonane przy użyciu pełnowymiarowego overlocka. W razie potrzeby wyszyjesz z jej pomocą również ściegi elastyczne – to wszystkie te, które widnieją w sekcji S1, widocznej po prawej stronie obudowy.  

Kończąc pracę łatwo utniemy nić przeciągając ją przez specjalny nożyk ukryty w obudowie, natomiast rozpoczynając szycie zabezpieczymy ścieg ryglem wykonanym przy pomocy łatwo dostępnej dźwigni szycia wstecznego.

W razie potrzeby maszyna ta umożliwia również wygodne szycie podwójną igłą, dzięki drugiemu trzpieniowi na dodatkową szpulę nici, który można podłączyć do korpusu. 

Polonia 2018 to okolicznościowa edycja limitowana - będzie dostępna tylko w ograniczonej ilości.


(WEL)
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixel