Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie igły wybrać?

2018-01-11
Jakie igły wybrać?

Często zastanawiamy się jaką igłę powinniśmy wybrać. Inne dobierzemy do tkanin, dzianin, a jeszcze inne do skóry czy papieru. To właśnie tekstura ma największe znaczenie i od niego zależy odpowiednie dobranie igły, by prawidłowo zszyła nam materiał.

Tkaniny

Szyjąc tkaniny uniwersalne powinniśmy sięgać po igły uniwersalne. Sama nazwa igły pokazuje tak naprawdę jej szerokie zastosowanie. Nadają się one właściwie do większości tkanin, a także do niektórych dzianin.

Nieco inaczej przedstawia się szycie jeansu. Ta gruba tkanina potrzebuje grubszych nici, a co z tym związane igieł, które mają większe oczka. W tym przypadku nie sprawdzi się igła uniwersalna, a specjalna – igła do jeansu. Są one również dużo bardziej wytrzymałe i mają bardzo ostry czubek. Takie igły sprawdzą się również w szyciu grubych tkanin.

Sporo problemów mogą nam sprawić elastyczne tkaniny. Tutaj doskonale sprawdzą się wszystkie igły z zaokrąglonym czubkiem

Dzianiny

Do szycia dzianin potrzebne nam będą nam „igły z kulką”. Czubek igły do szycia dzianin ma zaokrąglony kształt, dzięki czemu igła przechodzi pomiędzy delikatnymi włóknami dzianin nie uszkadzając ich. Tymi igłami zszyjemy również cienkie skóry naturalne.

Materiał o ciągłej strukturze zszywamy igłami do szycia skór. Różnią się one od tych uniwersalnych, bowiem posiadają ostrze tnące. Robi ono otwór w materiale, więc nitka może swobodnie przez niego przechodzi.

Uniwersalną jest jednak zasada, że do grubszego materiału używamy grubszej igły.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

pixelpixelpixelpixel