Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki prezent na komunię?

2019-04-04
Jaki prezent na komunię?

Większość z nas żyje zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, ale nie wszyscy. Wyjątek stanowią rodzice dzieci idących w tym roku do Pierwszej Komunii. Już niedługo maj, a wraz z nim coraz częściej pojawiające się pytanie: jaki prezent wybrać na komunię? Dla nas odpowiedź jest jasna- najlepszy prezent, to maszyna do szycia! Podpowiadamy, jak wybrać maszynę dla dziecka, aby sprawić mu najwięcej radości w tym jedynym, wyjątkowo ważnym dniu.


Maszyna do szycia to prezent idealny - uczy kreatywności, wspiera rozwój umiejętności manualnych oraz zmysłu artystycznego, a przy tym łączy pokolenia. Bo kto lepiej wytłumaczy tajniki szycia, jak nie Kochana Babcia i kto pomoże nawlec plączącą się nitkę, jak nie Troskliwa Mama? 

Rozmiar

Wybierając maszynę do szycia dla dziecka bardzo często kierujemy się jej rozmiarem - chcielibyśmy, żeby była ona jak najlżejsza i przyjazna z wyglądu, niemal jak zabawka. Na rynku znajdziemy malutkie, zabawkowe maszyny, ale również w pełni funkcjonalne sprzęty do szycia pomniejszone do rozmiarów zabawki. Niektóre z nich można przełączyć na działanie na baterie i zabrać do szkoły, do koleżanki albo nawet na podwórko i szyć przy pomocy przycisków zamiast nożnego regulatora.  

Bezpieczeństwo

Bardzo poszukiwanym prezentem jest często maszyna do szycia bez igły. Nie do końca jest to jednak możliwe, jeżeli chcielibyśmy zachować podstawową funkcjonalność maszyny do szycia. Jeśli ma ona szyć, musi niestety posiadać igłę poruszającą się w górę i w dół choćby przy minimalnej mocy. Igły są ostre, a dziecięce rączki małe i często niezgrabne. Co więc zrobić? Rozwiązaniem okazują się specjalne osłony na palce, które bywają albo wbudowane fabrycznie, albo można je dokupić osobno w specjalistycznych sklepach i podłączyć do dowolnego modelu maszyny. Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem są osłonki otaczające igłę ze wszystkich stron, jednak już pojedynczy drucik osłonki umiejscowiony z prawej strony (skąd prowadzony jest materiał) znacząco podnosi bezpieczeństwo korzystania z maszyny.

Ilość funkcji

Maszyna do szycia dla początkujących powinna być jak najbardziej przystępna i nieskomplikowana - co do tego wszyscy są generalnie rzecz biorąc zgodni. Problem pojawia się w przypadku określenia koniecznych funkcji, które taka maszyna powinna koniecznie posiadać, żeby spełniać swoje podstawowe zadania, ale jednocześnie wspierać użytkownika w jej obsłudze. Problem bierze się stąd, że dodatkowe funkcje to często ułatwienia, które czynią maszynę bardziej przystępną, jak na przykład automatyczne nawlekanie. Dla małych, niewprawionych paluszków funkcja taka może mieć kolosalne znaczenie. Bo jakaż to wielka satysfakcja, samodzielnie nawlec maszynę, zupełnie bez pomocy mamy!

Prostota

Wybierając pierwszą maszynę do szycia dla swojego dziecka, wnuka czy chrześniaka staramy się zachować niezbędny balans pomiędzy funkcjonalnością a prostotą sprzętu. W końcu maszyna nie może być zbyt skomplikowana, żeby nie zniechęcić do nauki szycia. Wielu zwolenników ma pogląd, że maszyna do szycia dla dziecka powinna być jak najtańsza - w końcu dzieci miewają naprawdę różne pomysły i niejednokrotnie używają maszyny z dużo większą swobodą niż dorośli... co może skończyć się jej uszkodzeniem. No i co, jeśli obdarowany okaże się zupełnie nie podzielać naszej pasji? Jest w tym sporo racji, warto jednak zauważyć, że nie zawsze prosta maszyna to tania maszyna - jej cena może również zależeć od mocy, materiałów, z których została wykonana.

Zdaniem krawcowej...

W naszym sklepie zawsze polecamy zastanowienie się nad prostą, ale pełnowymiarową maszyną do szycia. Dzieci uczą się bardzo szybko i równie szybko rosną, a maszyna to inwestycja na lata - lada moment zajdzie więc konieczność skrócenia dżinsowych spodni, przerobienia dzianinowej bluzki albo ktoś z domowników wpadnie na pomysł uszycia kocyka z minky. Prawdę mówiąc obsługa pełnowymiarowej maszyny w podstawowym zakresie niewiele różni się od tej miniaturowej - w końcu zasada działania jest ta sama. 

Modele odpowiednie dla dzieci

Jeżeli wybierasz maszynę na prezent dla dziecka, polecamy przyjrzeć się tym modelom:

MINI - malutka, różowa maszyna do szycia na baterie posiadająca w pełni zabudowaną igłę (plastikowa osłona z 3 stron), dzięki czemu nadaje się nawet dla naprawdę małych dzieci. Nie wymaga użycia regulatora nożnego ani podłączenia do prądu, dzięki czemu można zabrać ją ze sobą na podwórko :)

EVERYDAY - miniaturka maszyny do szycia o obniżonej mocy i bardzo podstawowej funkcjonalności. Nadaje się do szycia pierwszych, nieskomplikowanych projektów z materiałów o prostej strukturze, na przykład z tkanin bawełnianych. 

POLONIA 2018 - bardzo prosta, pełnowymiarowa maszyna do szycia posiadająca automatyczny system nawlekania. Posiada wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do wykonywania prostych domowych prac - i tylko takie! Z powodzeniem sprawdzi się również jako domowa maszyna do szycia "pierwszej potrzeby" - dla całej rodziny.

Potrzebujesz pomocy z wyborem odpowiedniego dla siebie modelu maszyny do szycia? Chętnie pomożemy :) Dzielimy się swoim doświadczeniem pod numerami telefonu: +48 71 32 73 138 oraz +48 71 32 73 140, a także adresem e-mail sklep@galerialucznik.pl

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixel