Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak w prosty sposób nauczyć się szydełkować.

2017-12-04
Jak w prosty sposób nauczyć się szydełkować.

Chciałabyś mieć własnoręcznie wykonany wełniany szalik na zimę, ale zastanawiasz się, od czego zacząć? Warto spróbować swojej przygody z szydełkowaniem, które wbrew pozorom jest może być łatwe, a jego podstawy jest w stanie opanować niemalże każdy. Pora na krótki przewodnik po takiej metodzie szycia.

Różnice między szydełkiem a drutami

Szydełkowanie jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze niż dzierganie na drutach. Wynika to przede wszystkim z różnicy w doborze przyborów. Drut ma ostry koniec, którym gorzej nabiera się nitkę. Szydełko zaś zakończone jest haczykiem, co znacznie ułatwia szycie, zwłaszcza początkującym osobom. Różnicę widać również w splocie. Splot druciany jest ciaśniejszy i delikatniejszy w porównaniu z ciężkim splotem szydełkowym.

Dobór szydełka

Podstawą jest szydełko i włóczka. Wyróżniamy szydełka wykonane z różnych materiałów (m.in. metalowe, bambusowe, druciane, plastikowe) oraz o różnych rozmiarach. Ich dobór to sprawa indywidualna. Na sam początek najlepiej zaopatrzyć się w szydełko metalowe o rozmiarze co najmniej 4 mm.

Jeszcze nie masz szydełka? Pamiętaj, że dzięki kodowi rabatowemu CZYTAMBLOGA wszystkie nasze towary kupisz 10% taniej!

Dobór włóczki

Decyzja o wyborze włóczki uzależniona jest przede wszystkim od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wyróżniamy włóczki naturalne pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego (wełna, bawełna, bambus), syntetyczne — powstające w procesach chemicznych (akryl, poliester) oraz mieszane. Istotnym elementem jest też grubość włóczki. Grubsze z nich są na ogół mniej wydajne, w porównaniu do tych cienkich.

Od czego zacząć

Najważniejszym elementem jest opanowanie techniki splotu. Całość zaczyna się od wykonania oczka, które następnie przechodzi w półsłupek i słupki, a kończy się pikotką lub pęczkiem. Możliwości tworzenia splotów jest niezmiernie dużo, to co chcemy uzyskać zależy tylko od nas i od naszej wyobraźni. Tutaj z pomocą przychodzą przeróżne tutoriale zamieszczone w internecie.

Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017

Polecane

pixelpixelpixelpixel