Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak uszyć parawan plażowy?

2017-07-11
Jak uszyć parawan plażowy?

Wakacje kojarzą nam się przede wszystkim z wypoczynkiem, wycieczkami i plażowaniem. Urlop nad polskim morzem może rozczarować, jednakże prawidłowe przygotowanie pozwoli nam spędzić ten czas niezwykle przyjemnie! Nieodłącznym elementem każdej plaży w Polsce są parawany, które chronią nas przed dokuczającym często chłodnym wiatrem. Podpowiadamy jak uszyć własny, przepiękny i oryginalny parawan plażowy! 


Sklepowe parawany, mimo dużej różnorodności nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Niektóre z nich są niechlujnie wykonane, a drobny podmuch wiatru od razu je rozrywa, u innych nie podobają nam się kolory i wzory, a i jakość materiału bywa wątpliwa. Najlepiej uszyć więc własny – w ulubionych odcieniach!

Do uszycia parawanu potrzebujesz:

  • kije do parawanów
  • nożyczki
  • nić
  • maszyna do szycia
  • odpowiedni materiał (np. tkanina bawełniana)

Pierwszym etapem naszej pracy będzie skompletowanie wszystkich materiałów niezbędnych do wykonania parawanu. Kije możemy odnaleźć na wielu popularnych aukcjach internetowych i w sklepach online. Tkaninę bawełnianą dostaniemy w sklepach tekstylnych lub w sklepach z materiałami. Ważne, by tkanina była odrobinę szersza, lub podobnej szerokości w stosunku do wysokości naszych kijów. Jej długość zależy tak naprawdę od nas i od naszych preferencji – jak długi ma być parawan.

Przygotowany przez nas materiał tniemy na równe kawałki – najlepiej 4, albo 5. To one po zszyciu będą naszym parawanem, więc istotne jest podjęcie już tutaj decyzji jak długi chcemy mieć nasz wiatrochron. Warto pamiętać, by nie był on zbyt krótki – wówczas nie uda nam się nim „zakręcić” i nie będzie spełniał swojej funkcji. Nie powinien być także zbyt długi, by nie zagracał całej plaży. Kawałki tkaniny zszywamy ze sobą, a w miejscach zszycia robimy otwory na kije (zszywamy je robiąc charakterystyczną pętelkę, która wystaje). To od nas zależy, czy chcemy, żeby kije były na zewnątrz parawanu, czy w środku.

Otwory nie mogą być zbyt szerokie, ponieważ konstrukcja nie będzie wtedy stabilna. Nie mogą być również za wąskie, bo nie wsuniemy w nie wówczas kija. Ostatnim elementem naszej pracy będzie jeszcze wstawienie kijów na początku i na końcu naszego parawanu. W tym celu musimy obszyć zakończenia materiału, podobnie, jak w przypadku poprzednich mocowań.

Jak zrobić parawan?

W naszym wpisie blogowym dowiesz się jak w prostych krokach zrobić parawan na plażę.

Jaki materiał na parawan plażowy wybrać?

Można wykorzystać różnego rodzaju tkaniny.

Z własnoręcznie przygotowanym parawanem możemy rozpocząć plażowanie!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixelpixelpixelpixel