Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak uszyć czapkę smerfetkę?

2017-11-16
Jak uszyć czapkę smerfetkę?

Jesienna aura zdecydowanie sprzyja przeziębieniom. Wszystkie letnie ubrania chowamy głęboko w szafie i wyciągamy grube swetry, szaliki i ciepłe buty. Ale jest jedna część garderoby, o której często zapominamy, a ma wiele zalet.

Chodzi o czapkę – przez głowę ucieka przecież aż 70% ciepła!

Nosząc czapkę przede wszystkim chronimy nasze zatoki, podobnie jak i uszy, a dodatkowo osłaniamy włosy przed wilgocią i mrozem.

Co więcej, nakrycie głowy może stać się modnym dodatkiem, który ożywi każdą stylizację. Podpowiemy Ci, jak uszyć bestsellerową smerfetkę.

Czego potrzebujesz?

  • dzianina dresowa – baw się kolorami!
  • maszyna do szycia
  • wykrój
  • akcesoria krawieckie

Jak zacząć?

Naszą pracę musimy rozpocząć od pozyskania wymiarów głowy. Zmierz jej obwód i następnie narysuj wykrój na papierze. Wymiar obwodu podziel na pół i z każdej strony dodaj 1 cm zapasu na szew – to będzie szerokość wykroju. Następnym krokiem będzie dodanie do połowy obwodu 2-3 cm, które będą wysokością wykroju. Nie rozcinaj materiału w całości – wystarczy jedna rozcięta strona. Mniej więcej w 3/5 wysokości czapki zaokrąglij ją.

Następnie złóż tkaninę na pół, prawymi stronami do siebie (jeśli chcesz uszyć czapkę z podszewką). Za pomocą mydełka odrysuj wykrój i wytnij go. Krawędź dolną zszyj ściegiem prostym, pamiętając o dodanym zapasie na szew. Później rozłóż czapkę tak, aby zszyć ją po obwodzie wysokości. Zostaw otwór (około 2-4 cm). Potrzebne to będzie do wywinięcia czapki na prawą stronę i końcowego zszycia. Gotowe!

Brakuje Ci jakichś akcesoriów? Pamiętaj, że dzięki kodowi rabatowemu CZYTAMBLOGA wszystkie nasze towary kupisz 10% taniej!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixelpixelpixelpixel