Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak się pozbyć sierści?

2019-07-16
Jak się pozbyć sierści?

Wszechobecna sierść to odwieczny problem niemal każdego psiarza, kociarza oraz wszelkich wielbicieli królików i innych domowych pupili. Pozbycie się jej z ubrań, kanapy, podłogi bywa bardzo problematyczne, tym bardziej, że kłaczki zdają się pojawiać znikąd. I znowu w najmniej spodziewanych miejscach!


Niektóre rasy zwierząt domowych mają to do siebie, że linieją dwa razy w roku: od wiosny do zimy i od zimy do wiosny. Zwłaszcza problematyczne bywają te posiadające sierść dwuwarstwową, z tak zwanym podszerstkiem, czyli puchem, który chroni je zimą przed chłodem. Są to na przykład tak piękne zwierzęta jak owczarki niemieckie, husky, samoyedy lub koty: norweskie leśne, ragdolle i maine coony. Dwa razy w roku, podczas zmian temperatury muszą wymienić sierść na bardziej odpowiednią, aby bardziej pasowała do panujących warunków. Jeśli żyją one w mieszkaniach, taka wymiana sierści może się przedłużać i powtarzać, co stwarza właścicielom problem nie tylko w postaci konieczności częstego czesania, ale także niekończącego się sprzątania

Chociaż naszych domowych pupili traktujemy często niczym pełnoprawnych domowników. Chociaż uwielbiamy spędzać z nimi czas, bawić się i głaskać, nie zawsze przepadamy za noszeniem ubrań z "dodatkowym ocieplaniem" czy siadaniem na okłaczonych fotelach. Nie wspominając już nawet o specjałach, których możemy niechcący skosztować, takich jak herbata z kłaczkiem ;) Oj tak, właściciele sierściuchów dobrze wiedzą o czym mowa. Sierść najchętniej osadza się na tekstyliach, ubraniach, obiciach mebli, dywanach oraz zasłonach i to tam jest najbardziej widoczna. Jak sobie z tym radzić?