Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ekologiczna torba na zakupy

2017-11-02
Ekologiczna torba na zakupy

Torba materiałowa będzie idealna na zakupy! Jest ekologiczna, dużo bardziej wytrzymała od nylonowych reklamówek i stylowa. Bez problemu pomieści nasze zakupy, a samodzielne uszycie jej pozwoli stworzyć swoją własną, oryginalną wersję.

Własnoręcznie uszyta torba będzie nie tylko pięknym dodatkiem, ale też posłuży nam znacznie dłużej niż te, które możemy znaleźć w niektórych sieciówkach. Niekiedy wykonane są bowiem z niezbyt wytrzymałego materiału, który zużywa nam się już po paru tygodniach noszenia.

Czego potrzebujesz do uszycia torby płóciennej?

  • wysokogatunkowej jakości materiał np. bawełna
  • maszyna do szycia
  • nożyczki
  • szpilki
  • nici

Pierwszym etapem naszej pracy będzie wycięcie z materiału prostokąta, który będzie naszą torbą. Wielkość zależy tak naprawdę od nas, jeśli wolimy mniejszą torebkę na drobne zakupy, wówczas wykrój nie powinien być zbyt rozległy, a jeśli zależy nam na pojemnym i dużym worku – wtedy nie musimy się ograniczać. Następnie musimy wyciąć materiał na ucha naszej torby – powinny to być dwa paski o długości ok 70 cm i szerokości 5 cm.

Kolejnym zadaniem będzie zszycie boków materiału. Najlepiej zrobić to na overlocku. Podwijamy więc ok 1 cm brzegu do dołu, a następnie ok 3 cm, by powstał dość gruby rant i zszywamy.  Następnie na lewej stronie zszywamy paski materiału na ucha i wywijamy. Podwijamy końcówki pasków i przyczepiamy je ok. 1 cm od bocznej krawędzi, tak by się nie krzyżowały i przyszywamy. Najdogodniejszym ściegiem będzie ten typu zygzak.

Nasz torba jest już gotowa!

A może jednak nie? Zabrakło Ci jakichś narzędzi lub materiałów? A może chcesz ozdobić torbę filcem? Pamiętaj, że w Galerii Łucznik z kodem rabatowym CZYTAMBLOGA dostaniesz 10% rabatu!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixelpixelpixelpixel