Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dzień Babci i Dziadka!

2020-01-20
Dzień Babci i Dziadka!
Dzień Babci i Dziadka - historia i obchody w Polsce

Choć Dzień Babci i Dziadka to bardzo zbliżone święta, ale ich geneza jest różna. Po raz pierwszy pomysł utworzenia Dnia Babci w Polsce pojawił się w 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie". Później święto to w naszym kraju zaczął popularyzować "Express Poznański", a duchem sprawczym przedsięwzięcia był zmarły już Kazimierz Flieger. W 1966 roku także "Express wieczorny" ogłosił 21 stycznia Dniem Babci, a święto to szybko przyjęło się w całej Polsce.
 
Co ciekawe, święto to nie wypada jedynie w Polsce. Dzień Babci i Dziadka świętują także mieszkańcy m.in. Rosji, Ameryki czy Wielkiej Brytanii.

Z kolei Dzień Dziadka prawdopodobnie przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawał się coraz popularniejszy. Jego geneza jednak nie jest do końca znana.
Zwyczajem w Dzień Babci i Dziadka w Polsce jest składanie życzeń dziadkom przez wnuczęta i obdarowywanie ich mniejszymi bądź większymi upominkami. W wielu przedszkolach, zerówkach i szkołach podstawowych 21 lub 22 stycznia organizuje się także przedstawienia i występy dedykowane dziadkom.

W naszym sklepie galerialucznik.pl znajdziecie wiele inspiracji na prezenty, którymi możecie obdarować swoje ukochane Babcie oraz Dziadków.
 Jednym z nich jest maszyna do szycia Polonia 2018 


oraz Nadzieja 2019 to dwie niezawodne i proste w użyciu maszyny przypominające w swojej konstrukcji dawne modele Łucznika. Dodatkowo także długie zimowe wieczory umilić mogą robótki ręczne jak np. robienie na drutach.
   
Spotkania z Dziadkami umilą również sprzęty AGD jak np. gofrownica SW-8801, która pozwoli przygotować gofry z ulubionymi dodatkami. Pyszne tosty i świeżo wyciśnięty sok z cytrusów pomoże dobrze zacząć każdy dzień! A przy aromatycznej kawieherbacie dobrze rozmawia się w gronie rodzinnych spotkań.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixelpixelpixelpixel