Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Absolutny „must have” każdej początkującej krawcowej

2018-03-13
Absolutny „must have” każdej początkującej krawcowej
Szczególnie gdy jest się osobą początkującą trudno zdecydować jakie akcesoria wybrać na początek. Zaczynając swoją przygodę z szyciem oczywiście będzie Ci potrzebna maszyna - czyli Twoja przyjaciółka na lata. Pozytywne nastawienie, mnóstwo cierpliwości a przede wszystkim... prąd ;). Każda maszyna jest wyposażona w podstawowe akcesoria, które potrzebujesz - m.in. dodatkowe szpulki, ale to nie wystarczy na początek.

Na początek będziesz potrzebowała igły do maszyn; najlepiej zaopatrz się w igły uniwersalne o różnych grubościach, w tym zestaw przynajmniej od 70 do 100, a jeśli masz zamiar szyć dzianiny, pamiętaj również o zakupie igieł do dzianin (zakończone kulką) w różnych grubościach. Pamiętaj aby zawsze dobierać rodzaj i grubość igły do danego materiału. Będziesz również potrzebowała igły do szycia ręcznego - najlepsza będzie cienka igła do fastrygowania oraz igła groszówka (grubsza igła, z większym oczkiem, do przeciągania np. pętelek)

Nici - najlepiej poliestrowe, najbardziej uniwersalne. Można je stosować w zasadzie do każdego materiału, są wytrzymałe, mocne, odporne na wysoką temperaturę i nie tracą koloru.

Szpilki ostre z łebkiem zakończonym kulką. Szpilkami przypina się papierowy wykrój do materiału lub spina się materiał. Będą Ci również potrzebne agrafki, przydatne np. do wciągania gumy lub sznurka w tunele.

Niezastąpiony będzie też metr krawiecki - będzie on potrzebny do pobierania miar dla poszczególnych wykrojów.

Kolejnym niezbędnikiem jest mydełko krawieckie, ołówki kredowe bądź kolorowe pisaki – służą do nanoszenia wszystkich linii na materiale. Świetnym rozwiązaniem są samoznikajace pisaki. Mydełko i ołówki schodzą z tkaniny dopiero po praniu.

Pamiętaj też o dużych nożyczkach do cięcia tkanin (np. 24 cm), najlepiej z wyprofilowaną rączką. Nie tnij nimi innych rzeczy niż materiał, ponieważ szybko się stępią. Przydarzą się też obcinaczki do nitek - małe i poręczne, posłużą do przycinania nici pod koniec szycia.

Rozpruwacz (znany też jako prujka) przyda się zawsze, gdy coś pójdzie nie tak. Czego oczywiście nie życzymy, ale czy chcesz czy nie - będziesz go potrzebowała. Szczególnie na początku łatwo o fałszywy ruch maszyny i często zdarzają się konstrukcyjne wpadki. Uważaj, żeby przy okazji prucia szwów nie zrobić dziury w materiale. Rozpruwacza używa się także to przecięcia wyszytej dziurki na guzik.

Papier do wykrojów to ostatnia pozycja na naszej liście. Kontury wykroju przenosimy bezpośrednio na papier, z którego następnie je wytniemy. Dlatego do przerysowywania potrzebować będziesz półprzezroczystego papieru. Papier z którego wytniemy wykrój układamy na wzorniku i odrysowujemy odpowiednie linie i kształty. Jeżeli linie na wzorniku są zbyt jasne należy je poprawić grubszą lub ciemniejszą kreską.

Pamiętaj - absolutny „must have” początkującej krawcowej znajdziesz w naszym sklepie.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

pixelpixelpixelpixel