Darmowa dostawa od 46,79 EUR
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Miary, linijki i cyrkle

( ilość produktów: 5 )

Funkcjonalne miary krawieckie – starannie wykonane cyrkle, centymetry i kątowniki

Inwestycja w funkcjonalne akcesoria do szycia znacznie ułatwia wykonywanie poszczególnych projektów i minimalizuje ryzyko popełnienia różnego rodzaju błędów. Niezależnie od tego, czy wykonujemy proste, czy skomplikowane prace, niezwykle ważny staje się zakup między innymi takich akcesoriów jak miary krawieckie, które ułatwiają wykonanie dokładnych pomiarów, a także prawidłowe odczytanie skali.

 

Czytaj więcej

Warto przy tym wspomnieć, że bardzo funkcjonalnym uzupełnieniem wyposażenia stają się również cyrkle i kątowniki krawieckie, które świetnie sprawdzają się przy projektach wymagających zachowania prostopadłych linii. Dlatego w naszej ofercie pojawiają się starannie dobrane akcesoria do wykonywania pomiarów, które znacznie usprawniają pracę z projektami o różnym stopniu zaawansowania i które wyróżniają się atrakcyjną ceną.

Na jakie akcesoria do pomiarów warto się zdecydować?

Wybór akcesoriów do wykonywania pomiarów w dużej mierze zależy od rodzaju projektu oraz od indywidualnych potrzeb każdej osoby zajmującej się szyciem. Jeśli chodzi o miary krawieckie, podstawowym elementem wyposażenia większości warsztatów staje się z pewnością centymetr krawiecki, który należy do niezwykle funkcjonalnych i jednocześnie niedrogich rozwiązań. Zwykle centymetr ma długość około 150 cm, a miarka znajduje się z dwóch stron, co znacznie ułatwia mierzenie większych materiałów. Warto przy tym wspomnieć, że ze względu na elastyczność można go łatwo dopasować do projektów o nieregularnych kształtach, a także schować do kieszeni, aby zawsze mieć dane akcesorium zawsze pod ręką. 

Innym przydatnym elementem wyposażenia są kątowniki krawieckie. Ich charakterystyczną cechą jest kształt, na który składają się dwa ramiona tworzące kąt prosty (90 stopni), ale warto wspomnieć, że akcesorium sprawdzi się również do odmierzania innych kątów, na przykład wynoszących 45 lub 30 stopni. Tego typu akcesoria okazują się bardzo przydatne podczas wykonywania pomiarów i oznaczeń linii prostych, a także do mierzenia odległości pomiędzy prostopadłymi odcinkami wykroju. Oprócz tego ułatwiają skalowanie poszczególnych projektów, co staje się dużym usprawnieniem pracy, gdy chcemy zmniejszyć lub powiększyć dany wykrój albo rysunek. Kątownik krawiecki może być wykonany z różnych materiałów, takich jak metal, tworzywa sztuczne czy drewno. Coraz większą popularnością cieszą się jednak modele z aluminium lub z tworzywa sztucznego ze względu na niewielką wagę i gładkie wykończenie. 

Podstawowym narzędziem są również linijki krawieckie. Mają one kształt długiego, delikatnie zaokrąglonego łuku i podobnie jak kątowniki zwykle są wykonane z metalu, tworzywa sztucznego albo drewna. Niektóre modele wyróżniają się ponadto ząbkowaniem na krawędzi, które ułatwia przesuwanie linijki po tkaninie. Tego typu akcesoria ze względu na swój kształt są często wykorzystywane do rysowania nieregularnych linii oraz do kopiowania nietypowych wykrojów. Świetnie sprawdzają się również podczas wyrysowywania krawędzi spódnic, sukienek oraz spodni. Z tego powodu profesjonalna linijka krawiecka staje się jednym z podstawowych akcesoriów stosowanych przy wykonywaniu zarówno podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych projektów.

Starannie wykonane cyrkle krawieckie, które przyspieszają tworzenie wielu projektów

Nieco innym narzędziem do wykonywania miar krawieckich jest cyrkiel, który świetnie sprawdza się podczas odmierzania okręgów o określonej średnicy. Funkcjonalne cyrkle krawieckie znajdują zastosowanie przy różnych rodzajach tkanin i składają się z ruchomego uchwytu z metalową lub plastikową końcówką, która umożliwia regulację średnicy. Warto przy tym wspomnieć, że tego typu akcesoria mogą występować w różnych rozmiarach i pozwalać na łatwe odmierzenie większych lub mniejszych okręgów. Oprócz tego niektóre modele są wyposażone w specjalne ostrza, które umożliwiają łatwe cięcie tkanin – w zależności od rodzaju ostrza, cyrklem przetniemy cienkie, a także grubsze materiały.

Ze względu na swoją funkcję cyrkle krawieckie świetnie sprawdzają się podczas realizacji takich projektów jak spódnice, sukienki, torebki, poduszki czy obrusy. Oprócz tego można je z powodzeniem wykorzystać podczas tworzenia różnego rodzaju ozdób czy w trakcie przyszywania dekoracji. Wówczas cyrkiel pomoże w stworzeniu symetrycznego okręgu, który może stanowić bazę do wykonania kwiatów czy różnych haftowanych elementów. Warto również wspomnieć, że ze względu na możliwość łatwego odmierzenia równomiernych odległości tego typu narzędzie można wykorzystać do odmierzania miejsc przyszycia guzików, cekin czy innych dekoracji. W efekcie praca nad poszczególnymi projektami będzie przebiegała sprawniej.

Wybierając akcesoria do wykonywania miar krawieckich, warto przede wszystkim zastanowić się, na jakich projektach najbardziej nam zależy i jakie funkcje powinno mieć dane narzędzie. Niezwykle ważny okazuje się między innymi rozmiar akcesoriów oraz znajdujące się na nich jednostki miary. W ostatnim czasie powstaje również coraz więcej udogodnień, na przykład takich jak wspomniane wcześniej ząbki przy linijkach, które ułatwiają pracę z materiałem i świetnie sprawdzą się u osób rozpoczynających swoją przygodę z szyciem.

 

IdoSell Trusted Reviews
4.81 / 5.00 3191 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-29
sUPER KONTAKT TELEFONICZNY. NIE MAM ZASTRZEŻŃ DO REALIZACJI ZAMÓWIENIA
2024-05-27
Wszystko w porządku, szybko wysłane, polecam.
pixelpixelpixelpixel