Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maszyna do szycia dla dzieci

2019-11-19
Maszyna do szycia dla dzieci

"Drogi Mikołaju, w tym roku chciałam Cię prosić o maszynę do szycia, taką jak ma Mama! Ale żeby była taka, co nie pokłuje mi paluszków i żeby nie było trudno na niej szyć... Najlepiej żeby szyła sama!"
Zastanawiasz się co kupić dzieciom na Mikołajki i Święta w tym roku? Przedstawiamy prezent idealny - mini maszyna do szycia to nie tylko spełnienie dziecięcych marzeń i radość tworzenia - to także nauka kreatywności, dokładności, rozwój umiejętności manualnych i konstruktywna zabawa.


Nie mamy wątpliwości, że w tym roku świątecznym hitem będzie nasza nowa maszyna do szycia Lena 2019 - to model stworzony specjalnie dla dzieci. Dlaczego maszyna do szycia pod choinkę to tak świetny pomysł? Przedstawiamy Wam 10 powodów, dla których warto zainwestować w maszynę do szycia dla dziecka:

1. SZYCIE TO ŚWIETNA ZABAWA
Wszyscy wiemy, że dzieci kochają zajęcia manualne i kreatywne, takie jak kolorowanki, wycinanie, lepienie z plasteliny czy filcowanie. Szycie świetnie wpisuje się w schemat dziecięcych aktywności, w których mogą one dać upust swojej fantazji. Zabawa w projektanta, szycie ubranek dla misiów, lalek, szycie poduszek, woreczków na akcesoria dla lalek, pacynek i wiele, wiele innych - to prace, które jest w stanie wykonać już sześciolatek pod czujnym okiem rodzica. A jaka to radość i duma, kiedy można krzyknąć głośno: "To ja zrobiłam! Ja sama!" :) 

2. SZYCIE JEST BEZPIECZNE
Maszyny do szycia dla dzieci - takie jak Lena 2019 - posiadają specjalną osłonkę na igłę, ograniczającą dostęp do niej z każdej strony. Dzięki temu jako rodzice możemy być spokojni o stan małych paluszków. Taką osłonkę można w razie potrzeby zdjąć i pomóc dziecku w nawleczeniu igły lub bębenka.
3. SZYCIE JEST PRAWDZIWE
Nasze miniaturowe maszyny do szycia nie są tylko zabawkami jakich wiele - są w pełni sprawnymi, samodzielnymi urządzeniami. Mają zredukowaną wagę i mniejszą funkcjonalność niż "dorosłe", pełnowymiarowe maszyny, ale wciąż można na nich szyć w podstawowy sposób. Zupełnie tak samo, jak Mama czy Tata na swojej maszynie - co za frajda!

4. SZYCIE JEST ŁATWE
Obecnie produkowane modele maszyn do szycia tworzone są z myślą o jak największej łatwości obsługi. Maszyny dla dzieci są uproszczone jeszcze bardziej, do tego stopnia, że można je ustawić jednym pokrętłem. Wybieramy tylko odpowiedni ścieg... i już!

5. SZYJE SIĘ SAMO
Modele dla dzieci, takie jak Lena 2019 wyposażone są w szycie automatyczne, czyli można je obsługiwać bez użycia nożnego pedała. Cały proces nie wymaga zatem tak dużej wprawy w koordynacji całego ciała ani rozwoju motoryki tak, jak maszyna pełnowymiarowa, podczas pracy na której trzeba zsynchronizować ruch dłoni i stopy. W przypadku maszyny dla dzieci szycie odbywać się może za naciśnięciem jednego przycisku.

6. SZYJE SIĘ POWOLUTKU
Szycie automatyczne może odbywać się w dwóch trybach: wolnym i nieco szybszym. Dzięki możliwości włączenia trybu powolnego nauka odbywa się bezstresowo i w indywidualnym tempie. 

7. SZYCIE ROZWIJA
Nauka szycia na maszynie to nie tylko zabawa - pozwala dziecku rozwijać zmysł artystyczny, kreatywność, umiejętności manualne, małą motorykę, ale także cierpliwość, dokładność, planowanie i strategiczne myślenie.